Результати моніторингу громадських приймалень МВС, Мінмолодьспорту та Мінінфраструктури України на предмет архітектурної доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Результати моніторингу громадських приймалень МВС, Мінмолодьспорту та Мінінфраструктури України на предмет архітектурної доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. міністерство, доступність, моніторинг, приймальня, інвалідність, hand, finger

З метою з’ясування інформації про стан забезпечення архітектурної доступності громадських приймалень Міністерства внутрішніх справ України (далі – МВС), Міністерства молоді та спорту України (далі – Мінмолодьспорт) та Міністерства інфраструктури України (далі – Мінінфраструктури) для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, працівниками Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено виїзний моніторинговий візит.

Перед проведенням моніторингу працівниками Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено перевірку офіційних сайтів вказаних міністерств з метою з’ясування інформації про роботу громадських приймалень.

Під час моніторингових візитів до громадських приймалень зазначених вище міністерств з’ясовано наступне.

Вхід до громадської приймальні МВС облаштовано 2 пандусами. Проте пандуси встановлено із недотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.11.2018 № 327.

Окрім того, відсутня кнопка виклику співробітників громадської приймальні, розміщена на висоті не вище 110 см.

Безпосередній моніторинг приміщення не здійснювався, оскільки згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» прийом громадян у МВС перенесено на невизначений термін (згідно з інформацією, розміщеною в оголошенні на вході до громадської приймальні). Водночас така інформація відсутня на офіційному веб-сайті міністерства.

У зв’язку із цим до МВС буде направлено опитувальник доступності об’єктів інфраструктури відповідно до потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За результатами моніторингу громадської приймальні Мінмолодьспорту з’ясовано, що приміщення приймальні частково відповідає вимогам доступності для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема при вході до приміщення наявний пандус, ширина дверних прорізів не менше 90 см, турнікети достатньо широкі для проходження крісла колісного, інформація, розміщена на стендах в приміщенні, написана великим шрифтом контрастного кольору та має тактильні позначення.

Кабіна санітарного вузла розташована на першому поверсі, проте не обладнана відповідно до потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних.

Під час моніторингового візиту до Мінінфраструктури встановлено, що вхід до приміщення облаштовано пандусом, пристосованим до потреб осіб з інвалідністю.

Наразі прийом громадян в міністерстві не здійснюється, оскільки в приміщенні громадської приймальні облаштовано санітарний блок. Водночас на офіційному сайті Мінінфраструктури розміщена інформація про роботу громадської приймальні на час карантину, зокрема вказано дні та години прийому.

У разі потреби, спеціалісти міністерства здійснюють прийом громадян у вестибюлі першого поверху приміщення, в якому розташоване міністерство.

У зв’язку із цим існує потреба в розміщенні актуальної інформації щодо роботи громадських приймалень відповідних міністерств на їхніх офіційних веб-сайтах та в усуненні недоліків, виявлених під час моніторингу, що дозволить особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення відвідувати громадські приймальні вказаних міністерств без перешкод».

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*