Театр Опери та Балету у Дніпрі став доступним для маломобільних людей (ВІДЕО)

Театр Опери та Балету у Дніпрі став доступним для маломобільних людей (ВІДЕО). людей, театр

Пандус, ліфт і туалетні кабіни: більше року праці та більше мільйона гривень — і результат перевершив очікування.

Дніпро недавно став на шлях до та званої “доступності”, який передбачає зручність для маломобільних верств населення. Представники Дніпропетровської облдержадміністрації, які допомогли оновити оперний театр, кажуть: потрібно не тільки реконструювати старі будівлі для людей з особливими потребами, а й будувати нові, які будуть доступні для всіх.

Ігор Богданов, начальник управління містобудування та архітектури Дніпропетровської ОДА: «Большинство людей здоровых не понимают потребностей инвалидов. Это основная проблема. Одна из задач, которую рассматривал комитет доступности — это формирование среды, которая создается на основании универсального дизайна. Это проектирование всех элементов зданий, внешней среды благоустройства, которые позволяют ими пользоваться всем людям без исключения. И человеку на коляске, и мамочке с коляской, и старику, и ребёнку».

До проекту підійшли фундаментально. Головними критиками пандусів, санвузлів та ліфтів виступили саме люди з обмеженою мобільністю. Саме це допомогло зробити Театр Опери та Балету комфортним і доступним.

Тетяна Шелюг, керівниця Дніпропетровського об‘єднання інвалідів “Творчість”: «Мы добивались этого уже очень много лет, и в конечном итоге то, что театр стал доступным — это настоящий праздник. То, что не было возможности попасть на спектакли, это была своего рода дискриминация для людей с инвалидностью. Это же не только доступность и безбарьерность для инвалидов, это признак цивилизации города, это признак наших прав, в конечном итоге. То есть то, что вот это вот случилось, это действительно большой праздник для нас».

Тетяна Шелюг користується інвалідним візком уже 7 років. Розповідає, що потрапити до культурних закладів було надзвичайно важко. Тож тепер жінка радіє, що театр для неї став насправді відкритим. У п‘ятницю вже планує йти на виставу.

Автор — Аліна Цибульник

Камера — Олександр Височин

9 канал +ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*