Туристичні об’єкти Черкащини промоніторили щодо доступності для людей з інвалідністю

Туристичні об’єкти Черкащини промоніторили щодо доступності для людей з інвалідністю. черкащина, доступність, моніторинг, туристичний маршрут, інвалідність

Туристичні об’єкти Черкащини промоніторили щодо доступності для людей з інвалідністю. черкащина, доступність, моніторинг, туристичний маршрут, інвалідність

Команда проєкту «Культурно-рекреаційно-туристична Черкащина: інклюзивно-соціальна 3D-карта» промоніторила туристичні маршрути об’єктами історико-культурної спадщини Черкащини щодо їхньої доступності людям з інвалідністю за різними нозологіями.

Спільно зі студентами факультету соціальної та психологічної освіти, в тому числі з інвалідністю, вихованцями Інклюзивно-ресурсного центру Уманської міської ради, Уманської організації УТОГ, Канівською організацією осіб з інвалідністю «Відродження» дослідили Чигиринщину, Тальнівщину, м.Умань, м.Канів, м.Корсунь-Шевченківський, с.Буки, с.Водяники (в кількості 175 осіб).

Як розповіла менеджер з комунікації проєкту Марина Міщенко, дійшли висновку, що соціо-природно-ресурсний потенціал Черкащини повинен оцінюватися не лише як ресурс для відновлення психофізіологічного стану організму людини, але й його можливості щодо фізіологічної доступності користування цими ресурсами.

— Проаналізувавши відповіді анкети учасників моніторингу «Оцінка якості доступності надання туристичних послуг та туристичних об’єктів», буде розроблено рекомендації щодо їхньої соціо-природно-ресурсної доступності для людей з інвалідністю, відповідно до кожного типу захворювань, та сформовано інклюзивно-соціальні туристичні маршрути, придатні для повноцінного користування людям з інвалідністю, — повідомив Максим Скочко, розробник маршрутів проєкту.

Саме на Чигиринщині впроваджено туристичну навігацію, яка допомагає зорієнтуватися на місці. Тут першим в області з’явився аудіогід, інформаційні пілони та смарт-таблиці з QR-кодами, відсканувавши які можна отримати вичерпну голосову інформацію про об’єкт.

Важливо, що все продубльовано й шрифтом Брайля.

— Суттєвої уваги потребують люди з інвалідністю як щодо соціально-психологічного супроводу, так і підтримки в умовах соціальної ізоляції. Разом з тим, інформаційно-цифрові технології дають можливість подолати ізоляцію, в умовах карантинну необхідну як засіб запобігання повсюдному поширенню інфекції, територіальні, часові, соціальні, психологічні, фінансові та інші бар’єри, чого не можна так легко досягнути у реальному житті в умовах туризму та соціокультурної діяльності поза інтернет-ресурсами, — зазначила Оксана Кравченко, керівниця проєкту.

Нагадаємо, проєкт «Культурно-рекреаційно-туристична Черкащина: інклюзивно-соціальна 3D-карта» передбачає створення платформи, яка буде адаптована для людей̆ з інвалідністю, та допоможе їм спланувати свій відпочинок онлайн, а також за допомогою цифрових технологій̆ відвідати найбільш відомі історико-культурні об’єкти області.

Його реалізація сприятиме підвищенню туристичної привабливості культурного потенціалу Черкащини за допомогою сучасних IT-інструментів та використання їх як засобу соціальної інтеграції людей з інвалідністю. Проєкт виконує Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини за фінансової підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Черкаський край

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*