У Чернігові тротуари та пішохідні переходи адаптують для незрячих і слабозорих людей (ВІДЕО)

У Чернігові тротуари та пішохідні переходи адаптують для незрячих і слабозорих людей (ВІДЕО). чернігів, незрячий, слабозорий, тактильна плитка, інвалідність, screenshot

На вулицях Чернігова поклали першу тактильну плитку. Вона призначена для вказівки напряму руху або наявності перешкод для людей з порушеннями зору. Голова правління чернігівської організації Українського товариства сліпих Максим Гоцало каже, просили про це міську раду кілька років. Далі Альона Макаренко.

У Чернігові тротуари та пішохідні переходи адаптують для незрячих і слабозорих людей. Тут почали укладати тактильну плитку. Перший такий покажчик з’явився на одній з найбільших вулиць міста – Рокоссовського.

Різна форма тактильної плитки вказує напрямок руху або наявність перешкод. Люди можуть самостійно зрозуміти, куди їм йти далі, всього лише ступивши на рельєфну поверхню.

Голова правління міської організації Українського товариства сліпих Максим Гоцало каже, сьогодні на обліку їхньої організації перебуває близько півтисячі осіб. Насправді слабозорих людей в місті може бути більше.

Максим Гоцало, голова правління чернігівської організації Українського товариства сліпих: «Велика кількість людей, які проживають в місті Чернігові і мають інвалідність по зору, просто не перебувають на обліку в нашій організації. Ця цифра, я думаю, може становити в два, а то і в три рази більша. І головною проблемою в Чернігові являлося те, що Чернігів не пристосований для орієнтації людей з вадами зору. Організація дуже багато зверталася, але нас не чули.»

Коли їх почули, виникла нова проблема – відсутність досвіду вкладання такої плитки.

Максим Гоцало, голова правління чернігівської організації Українського товариства сліпих: «Перший раз, коли ми почали розмовляти про те, що в місті Чернігові повинна бути тактильна плитка, чесно кажучи, ніхто про це не мав ніякої уяви. Що це таке, яка ця плитка повинна бути. Звичайно, в самому управлінні житлово-комунального господарства теж було важко працювати з цим, оскільки в нас у місті Чернігові немає досвіду з укладанням цієї тактильної плитки. Тому в процесі нашої роботи залучалися проектанти, які знають досвід укладання такої плитки в інших містах України. Спільними зусиллями ми дійшли згоди яка ця плитка тактильна повинна бути, якого кольору.»

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ Чернігівської міськради: «Перед тим, як її вкладати, фахівці управління спілкувались з УТОСом, ми з ними погоджували. Є напрацьована схема розташування цієї плитки. Плюс проектні організації попрацювали з державними будівельними нормами, тобто вироблена схема укладання цієї тактильної плитки.»

Зараз тактильну плитку кладуть лише на тротуарах, які ремонтують.

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ Чернігівської міськради: «Вздовж всієї вулиці Рокоссовського. Плюс ми це робимо на Полуботка, будемо це робити на вулиці Шевченка, там буде проводитись ремонт, частково на вулиці Мазепи, біля Палацу культури. Тобто на всіх тротуарах, на яких ми робимо ремонт, які перетинаються з проїжджою частиною, на підході до проїжджої частини ми встановлюємо тактильну плитку.»

Згодом тактильними покажчиками мають облаштовувати й зупинки громадського транспорту.

UA: Чернігів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*