У Дніпрі презентували першу у місті спеціальну підвищену трамвайну платформу (ВІДЕО)

У Дніпрі презентували першу у місті спеціальну підвищену трамвайну платформу (ВІДЕО). дніпро, вагон, презентація, трамвайна платформа, інвалідність

У Дніпрі презентували першу у місті спеціальну підвищену трамвайну платформу. дніпро, вагон, презентація, трамвайна платформа, інвалідність

У Дніпрі презентували першу у місті спеціальну підвищену трамвайну платформу. Звели її на зупинці 1-го трамваю на вул. Воскресенській, повідомляє Суспільне.

Довжина платформи 35 метрів, висота – 25 сантиметрів, вона сягає першої сходинки вагону, що, за словами начальника інспекції з благоустрою Руслана Мороза, має облегшити підйом та спуск до трамваю для маломобільних груп населення. До кінця року в міськраді планують зробити 9 таких платформ.

Участь у розробці інклюзивної платформи взяла голова «Центру адаптації людей з інвалідністю» Ольга Волкова. Жінка розповідає, вибрали зупинку на Воскресенській, тому що за останній рік на її незручність скаржились до міськради близько 40-ка людей із маломобільних груп населення.

«Ви знаєте і, можливо, не раз бачили, як у наші трамваї «затягують» літніх людей. Я не кажу вже про людей з інвалідністю, і коли таке відбувається у нашому місті – це не нормально. Дивилися, міряли не один раз особисто лінійкою. Якщо зручно і комфортно людям з інвалідністю, то зручно усьому місту», – говорить Ольга Волкова – голова ГО «Центр адаптації людей з інвалідністю».

Дніпрянин Олександр Шпак пересувається на милицях, має другу групу інвалідності. Розповідає, кожного дня користується 1-м трамваєм, каже, раніше доводилося просити допомоги у пасажирів, тепер може підняти самостійно.

«Дуже зручно для матусь, для людей з інвалідністю, з різочками, паличками. Навіть я, жінка похилого вже віку, мені теж важко іноді з сумками заходити до трамваю, і такі платформи вони допоможуть», – говорить Валентина – містянка

За основу створення взяли досвід інших міст України, розповідає начальник інспекції з питань благоустрою міськради Руслан Мороз. Він додає, що у місті декілька видів різних трамваїв, тому розрахували середню висоту перших сходинок. Вартість однієї платформи обійшлась міському бюджету приблизно у 300 тисяч гривень.

«Вибрали максимальний розмір – 35 метрів, довжина трамвайної зчіпки у середньому приблизно 28 метрів, це на випадок, якщо місто закупить трамваї більшої довжини, щоб був запас. До 300 тисяч гривень або трішки менше вартість цієї платформи, повністю з її організацією з підйомом, насипом та тактильною плиткою», – говорить Руслан Мороз – начальник інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради.

У Дніпрі презентували першу у місті спеціальну підвищену трамвайну платформу. дніпро, вагон, презентація, трамвайна платформа, інвалідністьУ Дніпрі презентували першу у місті спеціальну підвищену трамвайну платформу

Платформа не облегшить пересування людей на інвалідних візках, говорить Софія Гурова, дівчина пересувається на візку з 9 років. Каже, користується 1-м трамваєм декілька разів на місяць, бо щоб піднятися та спуститися їй потрібна допомога 2-х, а краще 4-х чоловіків, а нова платформа, говорить, може допомогти хіба що їм, коли заноситимуть візок до вагону.

«Самостійно піднятись взагалі ніяк. Якщо людям які мене підіймають – це мінус 1 сходинка, але власне для мене це ніякої різниці не має. А взагалі потрібен низький трамвай, такий, щоб я могла самостійно туди заїхати, або з відкидною платформою, або щоб він був у рівень зупинки. Називати цю платформу інклюзивною зовсім некоректно», – говорить Софія Гурова.

До кінця року у міськраді за словами Руслана Мороза планують встановити 9 таких платформ: по вулиці Робочій, на перехресті вулиці Гоголя та проспекта Дмитра Яворницького, і на вулиці Шолохова.

Кирило Кіреєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*