У Дніпрі з’явиться перший в Україні інклюзивний парк для дітвори з особливими потребами

У Дніпрі з’явиться перший в Україні інклюзивний парк для дітвори з особливими потребами. дніпро, проект, соціалізація, інвалідність, інклюзивний парк, playground, person, clothing, colorful, cartoon, colored. A person holding a colorful umbrella

Малюки на візках зможуть покататися на гойдалках і попустувати на безпечних гірках, інформує “Сегодня”

У Дніпрі з’явиться перший в Україні інклюзивний парк для дітвори з особливими потребами. дніпро, проект, соціалізація, інвалідність, інклюзивний паркРозваги для всіх. Діти з інвалідністю зможуть грати пліч-о-пліч зі звичайними хлопцями.

У Дніпрі чиновники вирішили розширити можливості для розваг дітей з особливими потребами, яким складно грати на звичайних дворових майданчиках. Уже влітку в місті з’явиться перший в Україні інклюзивний парк для дітвори з особливими потребами.

На майданчику біля будівлі облдержадміністрації встановлять спеціальні гойдалки, на яких діти зможуть кататися на інвалідних візках, цікаві гірки і незвичайні лабіринти. Про це на своїй сторінці в соцмережі написав губернатор Дніпропетровської області Валентин Резниченко. “Сегодня” з’ясувала, як зараз йдуть справи з проектом.

За інформацією департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, в області проживають 13 800 дітей з інвалідністю, в тому числі 3853 дитини в Дніпрі. При цьому в місті поки немає жодного спеціально обладнаного майданчика для дітей з обмеженими можливостями – їм доводиться гуляти на незручних для них стаціонарних майданчиках.

“У нас в країні немає жодного парку для інклюзивних діток. Навіть фахівців немає, які розуміють, як це – побудувати. Ми півроку збирали інформацію, щоб зрозуміти, як це може бути. Зараз ми зробили ескізні рішення, вписали їх в архітектуру, підняли комунікації. Після чого віддамо проект на експертизу”, – розповідає радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Юрій Голик.

Сам парк складатиметься з будиночків, гірок, гойдалок, спортивних майданчиків і лабіринтів. Незважаючи на те, що проект створюють для дітей з особливими потребами, одна з важливих переваг незвичайного парку – питання соціалізації, адже грати тут зможуть і звичайні малюки.

Зараз експерти розробляють спеціальні ігрові зони для дітей з порушеннями зору. При цьому експерти хочуть зробити упор не тільки на шрифт Брайля, але також задіяти звукові сервіси, оскільки багато незрячих не володіють навичками розуміння тактильного шрифту.

“Ми хочемо, щоб в цьому парку були окремі ігрові зони і споруди для дітей з порушенням зору. Ми розраховуємо, що протягом місяця-півтора закінчимо проект, вийдемо з експертизи, оголосимо торги на платформі ProZorro, визначимо переможця і почнемо будівництво”, – каже Голик.

Батьки особливої дітвори коментувати нововведення не поспішають, але запевняють, що обов’язково протестують доступність і безпеку забав.

Статистика: в Дніпрі живуть 3853 дитини з інвалідністю

ПЛАНИ. Уже після того, як інклюзивний майданчик запрацює в Дніпрі, використовувати досвід чиновники планують і в інших містах області, враховуючи побажання і необхідність в подібних розваг для городян.

“Для нас це перший пілотний проект. Ми дивимося на нього, вивчаємо всі нюанси, робимо типове рішення і починаємо тиражувати. Щоб в кожному місті був такий майданчик. Наприклад, якщо загальна площа парку становить 6,5 гектара, то він (інклюзивний парк . – Авт.) займатиме 10-15% загальної площі. Відповідно, ми хочемо, щоб дитина, яка має якісь обмежені можливості, комфортно жила в нормальному комфортному міському просторі, незважаючи на населений пункт”, – підсумував Голик.

Журавель Максим

Фото: facebook.com/Valentyn.Reznichenko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*