У Харкові перевірили доступність деяких театрів, музеїв і лікарень

У Харкові перевірили доступність деяких театрів, музеїв і лікарень. харків, адаптація, доступність, засідання, моніторинг

У Харкові перевірили доступність деяких театрів, музеїв і лікарень. харків, адаптація, доступність, засідання, моніторинг

Харківські установи соціально-культурної сфери адаптують для людей з обмеженими можливостями.

Про це йшла мова на засіданні Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, яке відбулося 29 жовтня у міській раді.

Як повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, одна з громадських організацій міста провела моніторинг низки об’єктів. За їх результатами керівникам 21 об’єкта були відправлені запити і отримана інформація про те, як вони виправлять отримані зауваження. Представники різних установ культури зібралися в міськраді, щоб обговорити проведену роботу та намітити плани щодо забезпечення доступності установ для маломобільних груп.

Зокрема, представникам Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка дали завдання знизити бортовий камінь біля театру з боку вул. Римарської. У свою чергу представники установи звернулися з проханням виконати там ремонт дорожнього покриття. Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що комітет направить відповідне звернення міському голові Геннадію Кернесу.

У Харківському академічному російському драматичному театрі імені О. С. Пушкіна планують встановити поручні вздовж пандусів і біотуалет для людей, які обмежені в пересуванні, оскільки всі туалетні кімнати установи розташовані у підвальному приміщенні. У Будинку актора пандус не відповідає будівельним нормам і почав руйнуватися. Громадська організація інвалідів «Креавіта» проконсультує представників установи, як можна вирішити проблему і адаптувати будівлю для маломобільних людей.

У Харківському літературному музеї зазначили, що намагаються робити все можливе, щоб його могли відвідувати люди з інвалідністю. Приміщення поки не адаптовано, але музей працює над реконструкцією будівлі. Вже є проект, отримано технічний дозвіл. За умови фінансування тут планується створити заклад, комфортний для усіх відвідувачів. А поки в Літмузеї різні заходи проводять у саду музею, відкрили вуличну бібліотеку, встановили біля будівлі виставкові конструкції.

Також роботи щодо забезпечення доступності виконують в установах охорони здоров’я. Зокрема, в міській клінічній лікарні №27 встановили поручні з двох сторін пандуса і спеціальний жіночий санвузол. У планах на наступний рік – реконструювати вхідну групу (замінити двері, прибрати сходи з боку вул. Пушкінської), а також обладнати чоловічий санвузол. Пацієнтів, які не можуть піднятися по сходах, приймають у кабінеті №4.

За підсумками наради Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що питання забезпечення доступності для маломобільних груп людей і надалі буде в пріоритеті міської влади. Вона також доручила громадській організації «Креавіта» консультувати громадські організації, які хочуть провести моніторинг міських об’єктів, щоб вони це робили правильно та ефективно.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*