У Херсоні перевірили наскільки місто доступне для людей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)

У Херсоні перевірили наскільки місто доступне для людей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО). херсон, доступність, пандус, суспільство, інвалідність

У Херсоні перевірили наскільки місто доступне для людей з інвалідністю. херсон, доступність, пандус, суспільство, інвалідністьСуспільне.Херсон

Наскільки доступною для всіх охочих буде новорічна ялинка у Херсоні, яку планують установити біля кіноконцертної зали «Ювілейний»? Наскільки взагалі обласний центр доступний для маломобільних містян? Про це дізнавалося Суспільне.

“Цього року у нас біля Ювілейного буде встановлена новорічна ялинка, буде проходити новорічний ярмарок. Як бачимо, з цього перехрестя на вулиці Перекопській – Петра Калнишевського – тут скрізь бордюри. І трохи далі на зупинку теж через перехід – там теж бордюри. Людина маломобільна на інвалідному візку самостійно ніяк не може переїхати, добратися”, – говорить голова громадської організації «Ініціатива на захист прав людей із інвалідністю Яна Лебєдєва.

У Херсоні перевірили наскільки місто доступне для людей з інвалідністю. херсон, доступність, пандус, суспільство, інвалідністьСуспільне.Херсон

Срібна призерка Паралімпіади та голова громадської організації «Ініціатива на захист прав людей із інвалідністю» Яна Лебєдєва говорить, за цей рік у Херсоні для покращення доступності не зроблено нічого.

У Херсоні перевірили наскільки місто доступне для людей з інвалідністю. херсон, доступність, пандус, суспільство, інвалідністьСуспільне.Херсон

“У громадах ресурси витрачаються на створення недоступності за останній рік і нерозуміння доступності як комплексного явища, а не окремих її елементів. Херсон, я бачу, деградує в цьому плані, краще не стає”, – каже паралімпійка.

Спортсменка додає, що зараз у міськраді немає людей із інвалідністю навіть як радників.

“Підрядні організації, котрі виконують роботи у місті, не дотримуються державних будівельних норм. Або якщо виконують, то це перейшло більше в те, як було раніше – я так хочу, я так бачу, я ось так і роблю”, – каже Яна Лебєдєва.

2019 року, говорить спортсменка, Херсон пережив справжній бум: за рік у місті обладнали 300 понижень із тротуарів на проїжджу частину. Тепер програма «Доступний Херсон», ініціаторкою і розробницею якої була Яна, не фінансується.

“Маємо надію, що наступного року депутати підтримають нас стосовно фінансування цієї програми та будемо робити ці окремі заходи, щоб Херсон був доступний для всіх верств населення. Поточний ремонт виконується згідно з актом, який є, і в ньому не завжди враховуються потреби стосовно пониження. Якщо виконується капітальний ремонт, він завжди виконується з тротуаром, тактильною плиткою, пониженням і всіма необхідними нормами”, – каже в.о. заступника міського голови Юрій Стельмашенко.

Громадська організація «Дoступнo.UА» визначила Рейтинг доступності міст України. Херсон з 16-ти посів 14-те місце, набравши 436 балів із можливих 3 512. Паралімпійська чемпіонка Єлизавета Мерешко говорить, що ставлення до проблем людей із інвалідністю у суспільстві хоч і дуже повільно, але змінюється.

У Херсоні перевірили наскільки місто доступне для людей з інвалідністю. херсон, доступність, пандус, суспільство, інвалідністьСуспільне Херсон

“Будемо говорити хай навіть про низький елементарний рівень – це доступність і пандуси. Вони принаймні з’явилися, бо раніше їх просто не існувало в принципі. З’являється громадський транспорт, у який можна заїхати”, – каже Єлизавета Мерешко.

Херсону, говорить Яна Лебєдєва, треба ще багато, щоб стати доступним для своїх громадян.

Світлана Піцан, Ольга Ляшок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*