У Львові відбудеться регіональна конференція «Безбар’єрна Україна»

У Львові відбудеться регіональна конференція «Безбар’єрна Україна». довідник безбар’єрності, львів, доступ, конференція безбар’єрна україна, інвалідність

У Львові відбудеться регіональна конференція «Безбар’єрна Україна». довідник безбар’єрності, львів, доступ, конференція безбар’єрна україна, інвалідністьОлена Зеленська / Instagram Олени Зеленської

4 травня відбудеться регіональна конференція з безбар’єрності на тему «Безбар’єрна Україна», у межах якої буде презентовано «Довідник безбар’єрності» – гід з толерантної взаємодії, створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Про це пише Четверта студія з посиланням на організаторів.

Кожен з нас на певному етапі життя зіштовхується з барʼєрами. Наприклад, звичні нам сходинки, бордюри та високі пороги – це все фізичні бар’єри, які не дозволяють батькам вільно пересуватися з дитячим візочком. Ці ж перепони ускладнюють пересування людям старшого віку й іншим представникам маломобільних груп населення, для яких більшість українських міст і сіл є архітектурно недоступними.

Окрім фізичних, просторових барʼєрів, існують також інформаційні, цифрові, суспільні, громадянські, освітні та економічні. Вони ускладнюють доступ до інформації, цифрових послуг, обмежують доступ до суспільно-політичного та культурного життя. Барʼєри провокують відсутність сприятливого середовища для фізичного розвитку та самореалізації, доступу до освіти, а також умов та можливостей для працевлаштування. Рішення цих проблемних питань закладені в окремі напрями створення безбарʼєрного середовища.

Бар’єри створюють незручності не лише певній групі людей, а й суспільству загалом. Україна втрачає величезний потенціал, відмовляючись взаємодіяти з різними людьми, у кожного з яких свій унікальний досвід. Втрачений потенціал — це втрачені можливості для всіх нас.

Щоб усі такі різні «ми» були рівними у своєму праві жити гідно, був створений «Альбом безбар’єрних рішень». Це перший в Україні посібник для архітекторів та проєктувальників, мерів та держслужбовців, урбаністів, активістів, представників ОСББ. Насправді ж – для всіх, хто може зробити простір, де живе і працює, безбар’єрним. Тут чотири розділи: про ґанки та подвір’я, вуличну інфраструктуру, громадський простір, будівлі та споруди. Всі вони враховують воєнні реалії.

У конференції з безбар’єрності візьме участь команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Представники Міністерства розкажуть про відновлення інфраструктури: можливість будувати її безбарʼєрною для людей з інвалідністю, сімей з малими дітьми та інших представників маломобільних груп населення.

«Створення безбар’єрного середовища – один із головних принципів масштабної відбудови. Вже зараз наша команда працює над створенням нових будівельних норм та впроваджує контроль за їхнім виконанням», – віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков.

Також серед учасників заходу – народна депутатка, голова політичної партії «Слуга Народу», голова комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, яка розповість про законодавчі зміни у містобудівній реформі, що стосуються подолання безбар’єрності.

«Після нашої перемоги питання безбар’єрності міського простору набере неабияких обертів. Ми повинні усвідомлювати, що після війни в нашій країні буде багато ветеранів з інвалідністю. Тому безбар’єрність на рівні з безпекою та енергоефективністю стане одним з важливих принципів у процесі відновлення України», – Олена Шуляк.

Захід відбудеться у форматі двох панельних дискусій.

Перша – «Безбар‘єрність як нова суспільна норма», до участі в якій запрошені голова Львівської ОВА Максим Козицький, директорка департаменту архітектури та містобудування Львівської ОВА Олена Василько та депутат Верховної Ради України Ростислав Тістик.

Учасники дискусії говоритимуть на такі теми:

  • Чому безбарʼєрність важливе питання.
  • Чому воно стосується усіх людей та всіх сфер життя.
  • Які рішення приймаються органами влади, аби запобігти бар’єрам.
  • Регіональні плани щодо безбарʼєрної відбудови України.

Друга панельна дискусія відбудеться на тему «Місто без бар’єрів: особистий досвід», де основним буде питання: як змінити простір, послуги, нашу реальність у містах/громадах, аби вони стали безбарʼєрними?

Її учасниками стануть голова громадської організації «Батьки в дії» Юлія Гвоздович, засновниця і керівниця соціального центру «Регіна» для людей із інвалідністю Наталія Кулик, корекційний педагог та авторка соціальних проєктів Дана Мехедова, керівниця відділу продажу у першому інклюзивному ательє України «Леді Ді» Ірина Царук та депутат Миколаївської міської ради, член Молодіжної ради при Президентові України Юрій Степанець.

Також під час конференції голова ОВА проголосить Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Окрім того, на заході відбудеться презентація друкованого «Довідника безбар’єрності». Це унікальне мультиформатне видання: зі шрифтом Брайля, конгревним тисненням, QR-кодами на переклад жестовою мовою.

«Довідник безбар’єрності» створений за ініціативою першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

Розвиток безбар’єрності в Україні – це продовження курсу на євроінтеграцію. Безбар’єрність як нова суспільна норма загострює увагу на реалізації принципу рівних прав та можливостей, який повинен лежати в основі усіх рішень, а також є вказівником на базові цінності, до яких ми впевнено йдемо – це гідність, права людини, толерантність і доступ до універсального простору.

Початок: 11:00

Адреса: готель «Дністер» (м. Львів, вул. Яна Матейка, 6)

Для акредитації просимо вас до 17:00 3 травня надіслати інформацію на електронну адресу або звернутися за номером: 0673108202 (НАТАЛІЯ)

1 реплік к “У Львові відбудеться регіональна конференція «Безбар’єрна Україна»”

  1. Усі ці конференції – гарні ідеї, але на місцях жодних зрушень немає.. Інваліду на візку пересуватися по місту не можно, бо немає транспорту пристосованного для візочників. пандуси не відповідають нармам та і відношення місцевої влади, як до зайвого “звена”…Прикро, що проблему обговорюють, а не втілюють в життя…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*