У Носівській ОТГ з’явилося соціальне таксі для людей з інвалідністю: як воно працює (ВІДЕО)

У Носівській ОТГ з’явилося соціальне таксі для людей з інвалідністю: як воно працює (ВІДЕО). носівська отг, перевезення, соціальне таксі, спецтранспорт, інвалідність, outdoor, road, land vehicle, vehicle, transport, bus, van, wheel, transit, curb. A passenger bus that is parked on the side of a road

Спеціальну машину для перевезення людей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, презентували в Носівській ОТГ. Це єдина громада в області, що має соціальне таксі. Отримала його за урядовою програмою. Як працює спецтранспорт – розкаже Альона Макаренко.

Водій Григорій Калюжний показує принцип дії єдиного в області спецавтомобіля для безпечного перевезення людей з інвалідністю. Спецтранспорт обладнаний підйомником та необхідними кріпленнями. Розрахований на два візка, є місце для супроводжуючого.

«Закріплюємо візочок, на ременях. Тут фіксується і все. Конструкція зроблена під будь-яку модель візка. І дитячі і дорослі.»

Коштує автомобіль майже мільйон двісті тисяч гривень. Носівська громада отримала його за спеціальною урядовою програмою.

Мирослава Оксимець, начальник відділу соціального захисту: «Програма почала розроблятися за ініціативи громадської організації «Сила матері», яка в нас є на території району. На момент звернень, коли ми починали розробляти програму, до нас звернулися 82 особи. Зараз це вже понад 100 таких осіб. Транспорт доставляє в нас людей з особливими потребами, конкретно – людей на візочках які пересуваються і людей з порушенням опорно-рухового апарату.»

Курсує соціальне таксі переважно до лікарень, реабілітаційних центрів або вокзалу. Поїздки для жителів громади – безкоштовні. На них виділяються гроші з місцевого бюджету.

«Саме утримання на рік закладаємо близько 400 тисяч поки що, вивчимо потреби, я воно буде розвиватися. Заявки приймаємо телефоном, спеціальна диспетчерська, мобільний телефон розповсюджений. Приймаємо заявки, складаємо графік.»

Згодом послугою носівського «соціального таксі» зможуть користуватися й сусідні громади.

Володимир Ігнатченко, міський голова Носівки: «Запропонували про співпрацю і Макіївській громаді, яка знаходиться на теренах нашого району, і Мринській, і сільським радам, які ще не ввійшли. Якщо їм потрібно, нехай заключають договори і ми готові надавати такі якісні послуги для тих людей, які цього потребують.»

Мирослава Оксимець, начальник відділу соціального захисту населення: «Вони взагалі відрізані виходили, а так ми можемо їх навіть на культурно-масові заходи доставити сюди, якщо буде така потреба.»

UA: ЧЕРНІГІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*