У Полтавській міській раді повноцінно запрацював підйомник для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

У Полтавській міській раді повноцінно запрацював підйомник для людей з інвалідністю (ВІДЕО). полтавська міська рада, конструкція, механізм, підйомник, інвалідність

Тепер вони можуть вільно дістатися на другий поверх будівлі. Як саме працює такий механізм, дізнавалися наші журналісти.

Натискаєш кнопку, очікуєш охоронця і все – шлях до міської ради відкритий. Саме так розпочинається шлях до будівлі керманичів міста.

Ірина говорить, що мріяла про таку конструкцію давно. Тому і запропонувала місцевій владі облаштувати пам’ятку архітектури так, щоб це було зручно усім. Згодом комітет забезпечення доступності маломобільних груп та управління архітектури почали досліджувати це питання.

Як стверджує заступник міського голови, ідея встановлення такого підйомника виникла майже рік назад. Проте був ряд перешкод, які затягнули процес його реалізації.

Сергій Рекотов, заступник Полтавського міського голови

– На жаль, бюрократичні процедури і проведення тендерних процедур зайняли більше року. Плюс – цей підйомник був виготовлений в Італії, тому значний час потребувався для того, щоб встановити, доставити. На жаль, COVID вніс свої корективи до цього процесу, тому це зайняло такий значний час.

За словами Ірини Твердохліб, багато нюансів потрібно було владнати, перш ніж тестувати підйомник. Наприклад, незручний заїзд з першого поверху: дуже високий поріг, відсутність поручнів, а також позначок для маломобільних груп населення. Тепер усе це є.

Тестування підйомника відбувалося у декілька етапів. За рекомендаціями людей з інвалідністю, регулювали швидкість підйому та плавність руху. Механізм випробовували на двох інвалідних візочках: звичайному, вага якого 15 кг, та електричному, який важить понад 200. Технічний директор стверджує, що підйомник розрахований на 250 кг.

Ірина Твердохліб, регіональний представник Національної асамблеї людей з інвалідністю України в Полтавській області

– Підйомником можна піднятися і мамам, і батькам з дитиною на візочку маленькому. І людина на візку. Або людина, яка погано ходить і не може користуватися сходами – будь ласка, підходимо. Тобто, це робиться для всіх.

Щоб скористатися такою конструкцією, людина може керувати нею самостійно, або ж за допомогою дистанційного пульта. Головне – дотримуватися загальних правил безпеки.

Олександр Білоус, технічний директор ТОВ «Норматрейд»

– Дана інструкція буде встановлена в крайніх положеннях руху платформи. Тобто, в крайньому нижньому і в крайньому верхньому. Це зразок інструкції з використання.

Основні правила користування: заїдьте на платформу обличчям в сторону напрямку руху підйомника, зафіксуйте візок і натисніть на бортовій панелі кнопку «вгору». Сходовий підйомник продуманий таким чином, що в разі перешкоди його руху він автоматично блокується. Тому ви з легкістю можете пропустити на сходах перехожого.

Ірина Твердохліб, регіональний представник Національної асамблеї людей з інвалідністю України в Полтавській області

– Наша двохсотрічна будівля буде абсолютно доступною для всіх. Тому що, якщо зручно для маломобільної категорії населення, це зручно для всіх.

Тепер люди з інвалідністю можуть комфортно і без перешкод пересуватися по будівлі Полтавської міської ради.

Іванна Бурлака

Телеканал «Центральний»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*