У Полтавській області вперше в Україні запроваджено послугу “соціального таксі”

У Полтавській області вперше в Україні запроваджено послугу “соціального таксі”. полтавська область, перевезення, послуга, соціальне таксі, інвалідність

У Полтавській області вперше в Україні запроваджено послугу “соціального таксі”. полтавська область, перевезення, послуга, соціальне таксі, інвалідність

З 2007 року саме у Полтавській області вперше започатковано послугу «соціального таксі». В області майже 4 тис. осіб з інвалідністю на візках.

На сьогодні 32 адміністративно-територіальні одиниці, зокрема 5 об’єднаних територіальних громад, мають спецавтомобілі, обладнані для перевезення осіб з інвалідністю на візках, у відповідності до стандартів ЄС. Попит на автотранспортні послуги серед населення області постійно зростає, розповіла директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

“У минулому році понад 9 тисяч послуг «соціального таксі» надано громадянам з інвалідністю та пенсіонерам. Враховуючи, що за останні роки парк автотранспорту застарів, а також, що в деяких районах відсутні спецавтомобілі для перевезення осіб з інвалідністю, Департаментом соціального захисту населення ініційовано внесення змін до «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки», в частині придбання мікроавтобусів, обладнаних підйомниками, шляхом співфінансування, у розмірі 50% за рахунок коштів обласного бюджету при виділенні коштів з місцевих бюджетів (не менше 50% вартості)”, – розповіла Людмила Корнієнко.

Вказану ініціативу підтримано депутатським корпусом. Так, у 2018 році з обласного бюджету використано 2,5 млн. грн. для придбання мікроавтобусів обладнаних підйомниками на базі «Ситроен (джампер)». Спецавтотранспорт придбано в Гадяцькому, Новосанжарському, Машівському, Чутівському районам
та Пришибській ОТГ.

“В 2019-2020 роках дію «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки» продовжено. Спецавтотранспорт придбано в Шевченківському районі Полтави та Глобинському районі. Крім того, Департаментом ініційовано та проведено супровід щодо безкоштовного одержання спецавтомобілів через Міністерство соціальної політики України для Білоцерківської, Шишацької, Пирятинської та Михайлівської об’єднаних територіальних громад”, – додала Людмила Корнієнко.

У зв’язку з відсутністю на місцях умов доступності до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктур саме впровадження послуги «соціальне таксі» на базі об’єднаних територіальних громад забезпечить реальну можливість надання транспортних послуг особам, які мають порушення опорно-рухового апарату.

ОКІА “Новини Полтавщини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*