У Житомирі, Коростені та трьох ОТГ області діє служба «Соціальне таксі»

У Житомирі, Коростені та трьох ОТГ області діє служба «Соціальне таксі». житомирщина, отг, соціальне таксі, спецавтомобіль, інвалідність, land vehicle, vehicle, outdoor, wheel, auto part, truck, bus, transport, tire, car. A truck is parked on the side of a road

Про послуги та важливість служби «Соціальне таксі» на Житомирщині говорили 11 липня, під час наради департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА з представниками громад, органів місцевого самоврядування, громадських організацій людей з інвалідністю.

Основною метою служби «Соціальне таксі» є поліпшення соціального обслуговування ветеранів війни, одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю, які не можуть самостійно пересуватися або пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків.

«Наразі в області функціонує служба «Соціальне таксі» у Житомирі, Коростені, Брусилівській, Баранівській та Любарській ОТГ. 5 автомобілів соціального таксі приймають виклики від людей з обмеженими можливостями та відвозять їх за потреби до соціальних закладів, а іноді й у побутових справах», – розповів директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрій Прокопець.

За його словами, на початку року три громади Житомирщини отримали 3 спеціально обладнані автомобілі марки Peugeot:

  • комунальна установа «Центр соціальних послуг» Брусилівської селищної ради.
  • управління надання соціальних послуг Баранівської міської ради;
  • центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любарської селищної ради.

Нові спецавтомобілі укомплектовані пасажирським підйомником, що керується дистанційним пультом. Для зручності підйомник має перехідний місток. Основні технічні параметри відповідають Директивам Безпеки ЄС.

Ще два автомобілі соціального таксі з 2014 року мають у розпорядженні жителі Житомира та Коростеня, які отримали в якості благодійної допомоги.

Досвідом функціонування служби «Соціального таксі» поділилася завідувач відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування м. Житомира Юлія Захаренкова: «Автомобіль при нашому центрі може перевозити одразу дві людини з інвалідністю (на візках) та п’ять супроводжуючих осіб. Соціальне таксі працює щодня та перевозить людей з обмеженими можливостями безкоштовно, проте є обмеження – 5 поїздок на місяць в межах міста до лікарень та інших соціальних та державних структур. Також є можливість двічі на місяць поїхати на таксі задля вирішення соціально-побутових питань».

За словами Юлії Захаренкової, послуга соціального таксі має попит серед людей з обмеженими можливостями, проте одного автомобіля для Житомира замало, щоб охопити всіх, хто цього потребує.

«Рупор Житомира»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*