Університет рівних можливостей

Університет рівних можливостей. кну імені тараса шевченка, круглий стіл, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта, інклюзія

Університет рівних можливостей. кну імені тараса шевченка, круглий стіл, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта, інклюзія

5 листопада в КНУ імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл, проведений у рамках нового проєкту «Університет рівних можливостей».

Проєкт започатковано за ініціативи Студпарламенту та Інноваційного центру КНУ. Його головна мета – створення в Університеті безбар’єрного середовища для отримання освітніх послуг здобувачами освіти з особливими потребами.

Перед початком роботи круглого столу гостям було презентовано об’єкти, що їх встановили, відповідно обладнали і надали у користування маломобільним особам. Так у Головному навчальному корпусі КНУ у зручному місці змонтовано просторий безшумний ліфт, до якого зручно в’їхати на візку, обладнано відповідно до потреб спеціальне приміщення, створено інші зручності, що їх вже позитивно оцінили відвідувачі з обмеженими можливостями.

Ректор Леонід Губерський розповів про інші заплановані роботи в університеті для покращення умов для цієї категорії наших громадян.

У круглому столі взяв участь Михайло Цимбалюк – народний депутат України перший заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Він зазначив, що в Україні 47 тисяч дітей із особливими освітніми потребами і необхідно постійно дбати про покращення умов їхнього життя і навчання, а для цього треба проводити щоденно велику роботу, аби наблизити інклюзивну освіту до європейського рівня. Не так давно під інклюзію було адаптоване законодавство і перші зміни почали впроваджуватися на рівні загальноосвітніх шкіл. «Університет є добрим прикладом для наслідування іншими закладами вищої освіти України і підтримки впровадження інклюзивної освіти у вишах та нормалізації інвалідності задля побудови громадянського суспільства», – сказав він.

Ректор Леонід Губерський наголосив, що в університеті докладають значних зусиль, щоб КНУ був безбар’єрним середовищем для отримання освітніх послуг здобувачами із особливими потребами. Зокрема для маломобільних людей у тих корпусах де технічно неможливе встановлення ліфтів, планується закупівля мобільних платформ. У рамках проєкту заплановані лекції для студентів, представників адміністрацій факультетів/інститутів, співробітників університету «Правила комунікації та роботи з людьми з особливими потребами».

Під час круглого столу проректор КНУ Олександр Рожко представив проєкт концепції «Університет рівних можливостей».

Учасники заходу разом переглянули документальну стрічку «Право на життя».

Фото Тетяни Василик

Прес-центр

КНУ імені Тараса Шевченка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*