В Україні планують видати «довідник з безбар’єрності» – Олена Зеленська

В Україні планують видати «довідник з безбар’єрності» – Олена Зеленська. олена зеленська, рада з безбар'єрності, довідник, засідання, інвалідність

В Україні планують видати «довідник з безбар’єрності» – Олена Зеленська. олена зеленська, рада з безбар'єрності, довідник, засідання, інвалідність

В Україні планують видати в цифровому та друкованому форматах довідник про толерантне спілкування та термінологію, пов’язану з темою безбар’єрності.

Про це розповіла дружина Президента Олена Зеленська під час засідання Ради з безбар’єрності, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щоб зробити саме поняття безбар’єрності зрозумілим, з’явилася ідея створити, ми його поки що називаємо “довідник з безбар’єрності”, можна подумати, як назвати цю книжку. Це – збірник, у якому доступною мовою на зрозумілих прикладах ми розкажемо про толерантне спілкування”, – зазначила вона.

За словами першої леді, довідник складатиметься із трьох розділів і міститиме інформацію, як “правильно звертатися до людей, писати про людей, проявляти повагу, а не ображати”.

Дружина Президента зауважила, що у першому розділі книги йтиметься про загальні, базові поняття про безбар’єрність, доступність, інклюзію, універсальний дизайн тощо; другий розділ міститиме “безбар’єрну мову, глосарій правильних термінів”, а третій – календар важливих дат, міжнародних і національних свят, які пов’язані з темою безбар’єрності.

“Це (довідник – ред.) може стати допоміжним інструментом для державних службовців, для представників сервісів, для журналістів, бізнесу, усіх, хто цікавиться цією темою”, – пояснила Зеленська.

Вона додала, що ілюстрації до книги створять талановиті українські художники, а сам довідник планується видати у цифровому та друкованому форматах.

Як зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав під час засідання Ради безбар’єрності, Рада безбар’єрності вже напрацювала масштабний план заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

«Діалог про безбар’єрність активно ведеться на найвищому державному рівні. Дуже важливо не збавляти темп, аби всі проєкти, які сьогодні ми узгодимо, були якісно реалізовані. Під час першого засідання Ради безбар’єрності ми почали формувати чіткий план заходів на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Над його створенням активно працювали 15 міністерств, 47 громадських організацій та експертів. За останні два тижні було проведено цілий цикл громадських консультацій, враховано зауваження по кожному з проєктів», – сказав Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, 14 квітня уряд схвалив Національну стратегію безбар’єрного простору та створив Раду для контролю та моніторингу виконання цієї стратегії.

Національна стратегія, ініційована Зеленською, спрямована на створення умов для рівного доступу до публічних просторів для громадян з тимчасово чи постійно обмеженою мобільністю, людей з інвалідністю, батьків із візками, людей на візках тощо.

Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

29 червня відбулося перше засідання Ради безбар’єрності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*