Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей — репортаж

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей — репортаж. дніпропетровщина, опора, виборча дільниця, доступність, інвалідність

Виборчі дільниці Дніпропетровщини недоступні для маломобільних людей. Про це заявляє Громадянська мережа «Опора». З перевірених організацією 30 дільниць в області жодна не є доступною. Серед головних перешкод — бар’єри на шляху до будівель, відсутність пандусів та ліфтів.

Репортаж Суспільного.

Тетяна Шелюк намагається потрапити до виборчої дільниці, що у гуртожитку №1 Дніпропетровського національного університету.

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей — репортаж. дніпропетровщина, опора, виборча дільниця, доступність, інвалідністьФото: Суспільне. Дніпро. Тетяна Шелюк, Дніпро, 18 вересня 2020 року

«Я жодним чином не потраплю. Якщо я буду сама стрибати на ці пороги, я просто перевернусь назад. Це небезпечно для життя», – каже жінка.

Тетяна голосувати на виборах завжди ходить разом зі своїми родичами, котрі допомагають їй потрапити до виборчої дільниці. Поблизу будівель, у яких вони розташовані, немає парковок: машину доводиться залишати у віддаленому місці і їхати на візку через бордюри та ями на тротуарах. Самі ж виборчі дільниці не облаштовані пандусами, розповідає Тетяна.

«Якщо ми їхали на саму виборчу дільницю, то, звичайно, з нами хтось йшов. Тому що, наприклад, більшість шкіл не мають пандусів. Тобто забратися неможливо. І у більшості шкіл виборчі дільниці розташовані на другому поверсі. Спуститися до нас не можуть, це не передбачено законом, виборець повинен голосувати там, де сидить комісія», – додає жінка.

Для людей з інвалідністю є можливість голосувати вдома. Заздалегідь необхідно звернутися з відповідною заявою до виборчої дільниці, аби представники комісії виїхали до виборця.

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей — репортаж. дніпропетровщина, опора, виборча дільниця, доступність, інвалідністьСуспільне. Дніпро. Виборча дільниця в Дніпрі

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей — репортаж. дніпропетровщина, опора, виборча дільниця, доступність, інвалідністьСуспільне. Дніпро. “Пандус”

Громадянська мережа «Опора» перевірила на доступність дільниці Дніпропетровщини. За словами представника організації Вадима Головченка, головні перешкоди – відсутність пандусів та бар’єри всередині будівлі.

«Пороги, сходи, вище-нижче у приміщенні, щоб потрапити на виборчу дільницю. Також для маломобільних груп населення відсутні у будівлях вбиральні спеціальні», – повідомив він.

На деяких виборчих дільницях пандуси є, але вони не відповідають нормам, говорить Вадим Головченко. У них невідповідний кут нахилу або відсутні поручні. Таким пандусом облаштована виборча дільниця, що у навчально-виховному комплексі №28.

«Потрапляння на територію не є безбар’єрним. Воно з перешкодами: нерівність асфальту, відсутня тактильна плитка – це є вже перешкодою для певної категорії маломобільних виборців», – зазначив Вадим Головченко.

Усього Громадянська мережа «Опора» перевірила на доступність 30 виборчих дільниць в області. З них, за словами Вадима Головченка, жодну назвати повністю доступною не можна: 15 є малодоступними, і 15 — недоступними.

Що відомо

Центральна виборча комісія оголосила з 5 вересня 2020 року початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня.

15 липня Верховна рада ухвалила проєкт постанови про призначення на 25 жовтня чергових місцевих виборів депутатів обласних, Київської міської, районних у містах рад та мера Києва.

Юлія Підгола

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*