Відбулося засідання комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур

Відбулося засідання комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур. теребовля, доступність, обмеженими фізичними можливостями, інвалід, інвалідність, computer, indoor, laptop, person, clothing, table, office building, desk, human face, people. A group of people sitting at a table

При Теребовлянській районній державній адміністрації відбулося засідання комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур. Засідання пройшло під головуванням заступника голови РДА Андрія Кундрата.

Андрій Степанович наголосив на тому, що на даний час в державі ведеться соціальна політика щодо осіб з обмеженими фізичними можливостями. Проблема захисту інвалідів у сучасних умовах набуває особливого значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки в загальній структурі населення.

Відбулося засідання комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур. теребовля, доступність, обмеженими фізичними можливостями, інвалід, інвалідність

„Забезпечення вільного доступу і можливості переміщення у різних об’єктах громадського користування є важливим фактором подолання безпорадності й ізольованості людей з інвалідністю. Архітектурна доступність, як і доступність в інших сферах, підвищує шанси цих людей знайти роботу, здобути освіту, користуватися громадськими послугами, брати участь в різних соціальних, культурних, оздоровчих заходах і, таким чином, бути активними членами суспільства, як з соціальної, так і з економічної сторони”, – вважає заступник голови РДА.

Озброєні всіма необхідними законодавчими та нормативно-правовими актами, громадяни з інвалідністю повинні активно брати участь у процесах зміни ставлення та світогляду в сучасному українському суспільстві щодо питань створення доступності середовища життєдіяльності для всіх громадян без винятку.

Андрій Кундрат зазначив про важливість ролі районного комітету доступності в частині здійснення моніторингу і контролю за забезпеченням доступності осіб з інвалідністю до соціальної, архітектурної, інженерно-транспортної інфраструктури та доступу до інформаційного середовища. За його словами, проблема архітектурних бар`єрів, недоступного транспорту, відсутності необхідних гігієнічних зручностей для осіб з особливими потребами у приміщеннях громадського призначення досі залишається гострою, незважаючи на певні зрушення. „Вважаю за потрібне спільно спрямувати зусилля районної державної адміністрації, громадських організацій, осіб з обмеженими можливостями в частині забезпечення доступності середовища життєдіяльності”, – сказав Андрій Степанович і окреслив певні позитивні зрушення у напрямку налагодження безперешкодного доступу до будівель, транспорту та інженерно-шляхової мережі району.

Відбулося засідання комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур. теребовля, доступність, обмеженими фізичними можливостями, інвалід, інвалідність

Завідувач сектору містобудування та архітектури РДА Галина Шатковська зазначила, що створення належних умов життєдіяльності для осіб з обмеженими фізичними можливостями, а також інших незахищених верств населення – є одним з найважливіших завдань, які гостро стоять перед органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, роботодавцями, громадськими організаціями та всіма небайдужими людьми. Вона повідомила, що в результаті проведеної роботи протягом 2016 року виявлено потребу об’єктів соціальної інфраструктури в облаштуванні або дооблаштуванні елементами безперешкодного доступу. „Доступність – це не тільки знаходження пандусу, а й ширина двірних пройомів та інше. Виїхати на поріг – це ще не означає, що об’єкт доступний”, – висловила думку Галина Євгенівна, характеризуючи питання, які на сьогодні найгостріше стоять в районі. Вона наголосила на тому, що недостатня увага приділяється потребам осіб з порушенням різної нозології (наприклад, особам з порушенням зору або слуху), недостатня кількість перехресть облаштована світлофорами, в т.ч. звуковими світлофорами.

Заступник Теребовлянського міського голови Любов Заверуха проінформувала, що за останній час КП «Теребовля», із врахуванням побажань інвалідів, що користуються милицями, в двох багатоповерхових комунальних житлових будинках перероблено вхідні сходи та перила для зручності користування інвалідами, які в них проживають. Робота з приведення дорожньої інфраструктури до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями в м.Теребовля продовжується.

Після підбиття підсумків засідання комісії сектору містобудування та архітектури РДА доручено провести інвентаризацію існуючих пандусів у районі, особливу увагу приділяючи об’єктам соціальної інфраструктури.

Теребовлянська районна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*