Вінниця стала першою у рейтингу доступності українських міст

Вінниця стала першою у рейтингу доступності українських міст. вінниця, доступно.ua, доступність, перевірка, рейтинг

Вінниця стала першою у рейтингу доступності українських міст. вінниця, доступно.ua, доступність, перевірка, рейтингФото із соцмереж

Кілька тижнів команда Доступно.UA. на чолі з Дмитром Щебетюком проводили перевірку на безбар’єрність. Промоніторили шість міст України: Івано-Франківськ, Тернопіль, Херсон, Миколаїв, Вінницю та Кам’янець-Подільський. Тестували муніципальні установи, громадський транспорт, аптеки, торговельні центри, банки, кав’ярні тощо. Також звертали увагу на тротуари, пішохідні переходи, велодоріжки, пандуси та з’їзди у дворах. За результатами рейтингу «Тостер» від ініціативи Доступно.UA найдоступнішим місто України визнали Вінницю. Перемогу отримували представники ГО «Гармонія», які багато років постіль запроваджують принципи універсального дизайну у місті над Бугом.

Вінниця стала першою у рейтингу доступності українських міст. вінниця, доступно.ua, доступність, перевірка, рейтинг

«До ідеалу ще далеко, але ми рухаємось у правильному напрямку. Дуже важливо, коли люди з інвалідністю можуть гуляти містом, відвідувати різні заходи і заклади, жити на повну. Доступний простір потрібен не тільки людям на візках. Ми почали робити місто комфортним для всіх, дякуючи Раєчці Панасюк та її громадській організації «Гармонія». І це завдання не тільки влади, а і бізнесу, всієї громади. Тому усі зауваження і рекомендації врахуємо. Будемо працювати далі, щоб міський простір був ще більш зручним та інклюзивним», – відзначив на своїй сторінці у Facebook міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

Вінниця стала першою у рейтингу доступності українських міст. вінниця, доступно.ua, доступність, перевірка, рейтинг

Серед доступних об’єктів, які вони відзначили аудитори, – доступна міська лікарня, всі корпуси якої обладнані пандусами. Також вони звернули увагу на те, що у приймальному відділенні є вбиральня для людей з інвалідністю, яку не замикають на ключ. Саме у Вінниці активісти знайшли найбільшу кількість облаштованих вбиралень. Окрім міської лікарні, вони є в кінотеатрі «Родина» та в Музично-драматичному театрі імені Садовського.

Нагадаємо, що за завдяки ГО «Гармонія», у місті функціонують центр реабілітації для людей з опорно-руховим апаратом, служба перевезення людей на візках, а також сервісний центр для обслуговування інвалідних візків. Принципи універсального дизайну впроваджуються у різних сфер: освіті, архітектурі, транспорті та сфері послуг.

Олеся Шуткевич, Вінниця

«День»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*