ВРП забезпечила необхідні умови доступу до будівлі для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

ВРП забезпечила необхідні умови доступу до будівлі для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. врп, київ, будівля, доступність, інвалідність, outdoor, stairs, step. A bench in front of a building

ВРП забезпечила необхідні умови доступу до будівлі для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. врп, київ, будівля, доступність, інвалідністьНа виконання статті 26 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та рекомендацій робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві, до складу якої входять представники ВРП, протягом 2017−2018 років Рада з урахуванням специфіки своєї діяльності вжила усіх необхідних заходів щодо забезпечення рівних можливостей доступу громадян до правосуддя, у тому числі з вадами опорно-рухового апарату та зору.

Із запланованих заходів щодо адаптації будівлі ВРП та прилеглої території до потреб осіб із вадами зору здійснено, зокрема, маркування першої та останньої сходинок вуличних сходових маршів для попередження людей із вадами зору про початок і кінець сходового маршу. Перед першою сходинкою центрального сходового маршу встановлено тактильну плитку.

Нагадаємо, що на вхідні скляні і внутрішні розсувні двері приміщення Вищої ради правосуддя за допомогою спеціальних стікерів жовтого кольору для маркування нанесено позначки у вигляді 8 контрастних кіл, що дає можливість людям із вадами зору зрозуміти, що перед ними прозора скляна перешкода.

На виконання заходів щодо забезпечення рівних можливостей доступу громадян до правосуддя встановлено ще 10 інформаційних табличок «Вхід для людей на візку» та 4 інформаційні таблички «Виклик допомоги», що покликані допомогти особам з інвалідністю в разі відсутності особи, яка супроводжує відвідувача, потрапити до будівлі ВРП.

Біля спеціально обладнаного санвузла на першому поверсі будівлі ВРП для осіб із вадами рухового апарату розміщено інформаційну табличку «Туалет доступний для людей з обмеженими можливостями», що адаптована і для людей із вадами зору.

На першому поверсі будівлі Вищої ради правосуддя біля входу розміщено мнемосхему розташування об’єктів із написами, дубльованими шрифтом Брайля для осіб із вадами зору.

З метою інформування осіб із вадами опорно-рухового апарату по периметру будівлі Вищої ради правосуддя розміщено тимчасові інформаційні таблички з позначками напрямку руху до місць в’їзду до будівлі. На першому поверсі будівлі ВРП обладнано спеціальний санвузол для осіб із вадами рухового апарату.

Також у ВРП встановлено 4 панелі для виклику та 2 відеодомофони для осіб із вадами рухового апарату, що дають змогу у відеорежимі спілкуватися із працівниками, які виконують функції з охорони, та працівниками управління по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення організації особистого прийому громадян, які в разі відсутності особи, яка супроводжує відвідувача, забезпечують його супроводження.

Зазначена кількість встановленого обладнання дає можливість забезпечити особам з інвалідністю та маломобільним групам населення безперешкодний доступ до будівлі ВРП.

Прес-центр судової влади України

Судова влада України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*