Взимку на інвалідному візку пересуватися Дніпром неможливо (ВІДЕО)

Взимку на інвалідному візку пересуватися Дніпром неможливо (ВІДЕО). инвалидов, outdoor, car, bicycle, wheel, person, land vehicle, vehicle, tire, bicycle wheel, parked. A bicycle is parked next to a car

журналістка 9 каналу Юлія Трофімова перевірила це особисто

На площі Героїв Майдану — кілька вільних інвалідних візків. Займаємо один із них, щоб спробувати проїхатися. Маленький крок убік від центральних вулиць — і колеса загрузли.

«Взимку і без того складні перешкоди неможливо здолати зовсім. Щоб переконатися у цьому, варто перевірити це на собі».

Кирило Комаров не одразу наважився сісти у візок. Для нього це було важко навіть психологічно. Такий замет чоловік здолати не зміг.

Кирило Комаров — мешканець Дніпра: «В первую очередь — для рук тяжело. Я физически развитый человек, спортом занимаюсь, но остановиться тяжело и развернуться очень тяжело».

Олександр Жиляєв спробував заїхати до кав’ярні. З’їзд пологий, і, мабуть, здолати його вдасться. Коли сніг розтане. Але зараз — чергова невдача.

Олександр Жиляєв — мешканець Дніпра: «Когда был за границей, всегда думал, ой, тут столько колясочников. А потом приходит осознание того, что они просто там видны и они живут полноценной жизнью. Это социально адаптированные люди — в отличие от того, что сейчас, к сожалению, происходит у нас».

На відміну від інших учасників акції, Ірина Іскакова має боротися з такими проблемами кожного дня. Її висновки щодо придатності Дніпра для інвалідів — невтішні.

Ірина Іскакова — учасниця акції: «Самые доступные у нас места в городе — там, где нет инвалидов. Центры, там где есть богатые на иномарках, которым не нужны ни пандусы, ни подъёмы, ни условия. А в закоулочках наших, где мы живём, где все поликлиники и все учреждения — доступности мало».

Та все ж пані Ірина сподівається на краще. Вона вважає: головне — привертати увагу до своїх потреб, хоча б і таким чином. Це лише перший етап низки заходів, що дістали назву “Нарівні”.

Юлія Стасенко — організаторка акції: «Акция посвящена Международному дню инвалидов. Люди с особенностями — я не хочу говорить о том, что они инвалиды, как это принято. Инвалидами их делает наш социум. На самом деле, у них большой уровень мотивации, они хотят что-то делать и говорить о том, что они есть».

Наступний етап — святковий. Для людей з інвалідністю влаштують благодійний Новорічний концерт. А вже на початку 2017-го організатори та організаторки планують написати звернення до закладів міста із закликом створювати прийнятні пандуси.

Автор — Юлія Трофімова

Камера — Макс Бодриченко

«9 канал»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*