Як 20 людей з інвалідністю півроку живуть без ліфтів (ВІДЕО)

Як 20 людей з інвалідністю півроку живуть без ліфтів (ВІДЕО). суми, лифт, підйомник, термін експлуатації, інвалідність

Як 20 людей з інвалідністю півроку живуть без ліфтів. суми, лифт, підйомник, термін експлуатації, інвалідність

Півроку без ліфтів. Саме стільки живуть без підйомника жителі будинку №18, що на Бельгійській. Ліфти зупинили через завершення терміну експлуатації, який закінчився ще 5 років тому. Тепер сумчани, серед яких 20 людей з інвалідністю, змушені підніматися на останні поверхи східцями.

Пан Олексій живе на 8 поверсі й через першу групу інвалідності не може самостійно ходити. Без ліфта чоловік не може самостійно піднятися до квартири, тому лишає візок на 1 поверсі й просить допомоги у сусідів.

«У нас ліфт не працює вже більше, ніж півроку, а якщо працює (буває таке, що працює), то заїжджає куди попало. Я, наприклад, живу на 8-му поверсі, а він їде або на 7-й, або на 9-й. А оскільки я пересуваюсь на візку, то доводиться просити сусідів або знайомих, щоб трошки допомагали», – говорить Олексій, сумчанин.

Як 20 людей з інвалідністю півроку живуть без ліфтів. суми, лифт, підйомник, термін експлуатації, інвалідність

А бувало й таке, що медики відмовлялися надавати допомогу містянам через непрацюючий ліфт.

Сумчани зверталися з цією проблемою до міської влади, там говорять, що грошей немає. Проте обіцяють розглянути питання ремонту підйомника наступного року.

А от чому ліфт зупинили тільки через 5 років після завершення терміну експлуатації – так це тому, що підйомник «був у більш-менш нормальному стані» і ще міг попрацювати.

Як 20 людей з інвалідністю півроку живуть без ліфтів. суми, лифт, підйомник, термін експлуатації, інвалідність

«Термін експлуатації 25 років, але ж є ліфти, які обслуговувались обслуговуючими організаціями: проводились технічні огляди, якась заміна вузлів. І він був більш-менш в нормальному стані, то він і працював. По деяким ліфтам вийшов строк експлуатації, де негативні висновки вже отримані, тоді тільки обслуговуюча організація ці ліфти зупиняє», – повідомив Олександр Журба, заступник міського голови Сум.

Галіна Корявко

Соціальне Телебачення Сумщини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*