Як наша читачка добилася встановлення пандусу за кошт міста

Як наша читачка добилася встановлення пандусу за кошт міста. пандус, інвалідністю, building, outdoor, waste container. A person riding on the back of a truck

_1_30_7_101_1

У публікації «Як киянці на інвалідному візку пообіцяли встановити пандус коштом міста» на сайті KNK.media писали про виділення з міського бюджету 100 тис. грн на пандус в парадному столичної мешканки Наталії. Виявилося, що ця історія мала цікавий розвиток і яскраве закінчення.

_1_30_7_2_2

У зазначеній публікації йшлося про те, що внесення відповідних змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік було результатом звернення нардепа Ігоря Мосійчука до мера Віталія Кличка. Проте пізніше з’ясувалося, що це не так. Пані Наталія розповіла КНК Медіа, що у липні зверталася зі своєю проблемою не лише до директора Департаменту соціальної політики Юрія Крикунова, який заявив про свою безпорадність у цьому питанні (про це читайте у Юрій Крикунов і проблеми інвалідів: нічого не чую, не бачу, не кажу і Департамент соціальної політики і орден «За відписки» І ступеня). І не лише до названого народного обранця, який принаймні уважно вислухав жінку на візку і направив відповідне депутатське звернення до очільника столиці (раніше у Проблема людей на візках – на контролі у нардепа та КНК!). Киянка вирішила додатково залишити скаргу на сайті Контактного центру 1551 і розповісти про свої проблеми депутату фракції «Солідарність» Київміськради Ганні Старостенко, в окрузі якої Наталія мешкає.

_1_30_7_3_3

І саме тут жінку з інвалідністю не просто почули, а й ретельно зайнялися вирішенням її питань. З одного боку, Ганна Вікторівна доклала всіх зусиль, аби виділити зі спеціального фонду кошти на встановлення пандусу. З іншого, — керівник її приймальні Олена Колкер не відставала від будівельних компаній і комунальників району з розпитуваннями про те, яким має бути зручний пандус і чи можливо його встановити в цьому парадному.

_1_30_7_4_4

Робота кипіла аж до 18 листопада, доки в парадному Наталії не встановили пандус, що відповідає усім будівельним нормам. Виконували ці роботи працівники ТОВ «ВММ-Гранд Буд», що виграло тендер на встановлення пандусу за бюджетні кошти, оголошений районною держадміністрацією. Киянка не вірила своїм очам. Адже стільки разів вона слухала відмовки комунальників щодо неможливості встановити пандус без знесення «комірки» для конс’єржів і без дозволу мешканців. Однак, за словами директора названої компанії Андрія Мацерука, заміри на місці показали, що його встановлення з дотриманням нормативів цілком можливе.

_1_30_7_5_5

Крім того, як пояснив юрист ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» Олег Полозюк, пандус є обов’язковою конструкцією, що встановлюється на головний вхід жилого будинку. Оскільки ж вона забезпечує доступність житла не лише для осіб з інвалідністю, а й літніх людей і батьків з дитячими візками, тому дозвіл на її встановлення не потрібен.

_1_30_7_6_6

Отже, протягом майже дев’яти років ніхто з численних посадовців навіть не пробував допомогти жінці на інвалідному візку попри її численні прохання. Серед таких опинився і директор Департаменту соціальної політики КМДА, який, до слова, є членом тієї самої фракції «Солідарність» нинішнього складу Київміськради. Цікаву тенденцію викрила історія звичайного пандусу. Одна фракція, один закон і два протилежних погляди на свої обов’язки.

_1_30_7_8_7

Фото – з сторінки ФБ Наталії Крук

KNK.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*