Забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області

Забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області. хмельницька область, доступність, колегія, інвалідність, інфраструктура

Забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області. хмельницька область, доступність, колегія, інвалідність, інфраструктура

22 жовтня під час колегії Хмельницької ОДА начальник відділу місто­будування та архітек­ту­ри обласної державної адміні­страції Ірина Дунаєвська доповіла про забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області.

Так, чисельність населення в області (за оцінкою) на 01 липня 2019 року ста­новила 1259885 осіб, з яких 127431 особа з інвалідністю усіх кате­горій, зокре­ма, 97654 – інваліди загальних захворювань, 23986 – інваліди з дитинства, 21861 – з ураженням опорно-рухового апарату, 2260 – з вадами зору, 1593 – з ва­дами слуху. Кожна десята людина області потребує відповідних соціальних послуг.

Як повідомила посадовець, відповідні Програми щодо забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеже­ними фізичними можливостями до об’єктів житлового та громад­ського призна­чення розроблено та діють у Віньковецькому, Волочиському, Городоцькому, Красилівському, Славутському, Чемеровецькому, Шепетів­сько­му, Хмельниць­кому районах, містах Нетішин, Хмельницький; у стадії розроб­лення – у містах Шепетівка, Старокостянтинів.

Також з метою посилення соціального захисту осіб з інвалідністю, створення сприятливих умов для їх життєдіяльності, реалізації ними права на участь в економічній, політичній, соціальній та культурній сферах суспільного життя при обласній державній адміністрації утворено комітет забезпечення доступ­ності як консультативно-дорадчий орган. Відповідні комітети утворено на міс­цях, проведено 13 засідань: 2 – облдержадміністрацією, 1 – Кам’я­нець-Поділь­ським міськвиконкомом, 2 – Віньковецькою, 5 – Волочиською, 1 – Ізяслав­ською, 2 – Старосинявською райдержадміністраціями. На засіданнях комітетів доступності, що діють у Кам’янець-Подільській міській раді та Воло­чиській райдержадміністрації, постійно розглядаються питання введення в експлуа­тацію нових закладів житлового чи громадського призначення.

На 2019 рік з місцевих бюджетів для забезпечення доступності маломо­більних груп населення передбачено видатки на суму 123,28 млн. гривень.

Система соціального захисту на регіональному рівні охоплює 26 управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвикон­комів; 29 територіальних центрів соціального обслуговування, 27 будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, 13 реабілітаційних центрів для осіб (дітей) з інвалідністю. З метою безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до цих об’єктів вживаються заходи із пристосування будівель, споруд та установ у відповід­ність із Державними будівельними нормами. Так, 81,9% будівель – повністю доступні; 18,1 будівель – част­ково. У 52 установах додатково встановлено кнопки виклику для маломо­більних груп населення.

Для здійснення заходів щодо створення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціального захисту населення облдержадміністрації на 2019 рік передбачено видатки на суму 1780,9 тис. грн, за станом на жовтень освоєно 1217,13 тис. гривень.

Також за інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в області завершено капітальні ремонти сервісних центрів у Білогірському, Вінь­ковецькому, Городоцькому, Дунаєвецькому, Ізяславському, Красилівському, Новоушицькому, Полонському, Славутському, Чемеровецькому та Шепетів­ському районах, де передбачено встановлення прозорих дверей нормативної ширини та відсутність порогів для пересування осіб з інвалідністю та інших маломо­більних груп населення. У трьох сервісних центрах міст Красилів, Кам’янець-Подільський та Хмельницький влаштовано туалетні кімнати для осіб з інва­лідністю. У сервісних центрах міст Полонне, Нетішин, Шепетівка та селищі Віньківці відділи обслуговування знаходяться на другому та третьому повер­хах, виклик спеціаліста забезпечується кнопкою виклику.

Забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області. хмельницька область, доступність, колегія, інвалідність, інфраструктура

За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації в області діє 657 закладів загальної середньої освіти. У 535 закладах створено архітектурну доступність для осіб з обмеженими фізичними можливостями, 122 заклади освіти мають вільний доступ та облаштовано кнопками виклику, облаштування пандусів не потребують. У 21 школі облаштовано спеціальні туалетні кімнати для дітей з особливими освітніми потребами. В одній школі встановлено ліфт.

У 214 загальноосвітніх закладах області навчається 531 ди­тина з обмеже­ними можливостями. Для таких дітей проблемою є організація підвезення до навчальних закладів та у зворотному напрямку. В області придбано 5 шкільних автобусів з місцями для дітей з освітніми потребами.

На черговій сесії обласної ради затверджено видатки Кам’янець-Поділь­ському навчально-реабілітаційному центру на суму 950,0 тис. грн на придбання підйомної платформи, яка забезпечить доступ дітей на колясках до 1-3 поверхів закладу, Ізяславському навчально-реабілітаційному центру – на придбання гу­се­ничного сходового підйомника на суму 150,0 тис. грн, що також забезпечить доступність вказаної категорії дітей.

У поточному році на забезпечення безперешкодного доступу до навчаль­них приміщень з місцевих бюджетів виділено 2414,0 тис. грн, з яких на жовтень освоєно 1698,0 тис. гривень.

У системі охорони здоров’я функціонує 103 заклади охорони здоров’я. Приміщень, в яких надаються медичні послуги, – 1309, з них 967 – облаштовано пандусами, у тому числі 424, що відповідають державним будівельним нормам, 543 – пристосовані. Окрім того, 317 приміщень мають безперешкодний доступ, у 268 – встановлено “кнопку виклику” персоналу, 25 – не облаштовано пандусами, бо не дозволяє рельєф. У лікувально-профілактичних закла­дах функціонують 116 ліфтів, з них 75 пасажирських та 41 вантажний. У цьому році на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт пандусів передба­чено 756,3 тис. грн, на жовтень поточного року освоєно 357,1 тис. гривень. На технічне обслуговування ліфтів передбачено 49,6 тис. грн, освоєно 37,2 тис. гривень. На облаштування спеціальних місць для паркування транспортних засобів, поручнями туалетних приміщень, розміщення інформаційних вказівок та піктограм передбачено 41,0 тис. грн, ці роботи планується виконати до кінця поточного року.

За кошти міського бюджету проведено капітальний ремонт головного входу із облаштуванням пандуса у Хмельницькій міській поліклініці № 2 загальною вартістю 200,0 тис. гривень.

У закладах культури безперешкодним доступом для осіб з обмеженими можливостями обладнано 1376 об’єктів, що становить 99,6% від загальної кількості. Стовідсотково обладнано установи культури і мистецтва обласного значення, лише у трьох установах пандуси побудовано з порушенням діючих будівельних норм.

Для забезпечення доступності приміщень органів виконавчої влади у цьому році виділено 4209 тис. грн на реконструкцію приміщень обласної державної адміністрації, у тому числі на забезпечення доступу осіб з вадами зору до приймальні громадян. Відремонтовано ганок, буде влаштовано двері на фотоелементах, проведено реконструкцію санвузла для людей з ураженням опорно-рухового апарату, а також передбачено здійснити прибудову ліфта, що дасть можливість доступу до всіх поверхів будівлі.

Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції в області з початку року прийнято до експлуатації 87 об’єктів будівництва із середнім класом наслідків (відповідальності) та видано сертифікати на 14 об’єктів житлового будівництва, 18 об’єктів громадського та виробничого призначення та 55 об’єктів, збудованих за рахунок бюджетних коштів (більшість з них – об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури).

Забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області. хмельницька область, доступність, колегія, інвалідність, інфраструктура

Ірина Михайлівна зазначила, що під час розгляду питання прийняття в експлуатацію таких об’єктів особлива увага звертається на забезпечення елементами доступності маломо­більних груп населення до об’єктів житлового будівництва та громадських об’єктів та виконання цих елементів відповідно до вимог державних буді­вельних норм, стандартів і правил.

07-09 серпня 2019 року за сприяння Хмельницького обласного товариства Всеукраїнської організації “Союз осіб з інвалідністю України” проведено Всеукраїнський “круглий стіл” на тему: “Безперешкодний доступ – головна умова інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство. Спільна діяльність органів влади та громадських організацій осіб з інвалідністю в питаннях доступності”. Учасники заходу визнали найдоступнішим в Україні залізничний вокзал обласного центру. На залізничній станції Хмельницький організовано групи з надання допомоги пасажирам з інвалідністю (супроводження по території вокзалу, посадка/висадка до/із вагону, доставка ручної поклажі тощо). Для за­безпечення безперешкодного доступу осіб з вадами зору на входах до вокзалу встановлено звукові орієнтири “метроном-04”, створено умови для комфорт­ного пересування територією залізничного вокзалу, привокзальної площі – це декілька пандусів, підйомні платформи, спеціальні туалети, десяток позначок та 5 спеціальних кнопок виклику.

Доповідач зауважила, що на даний час в області продовжується робота зі створення безбар’єрного середовища, проводиться ремонт та реконструкція існуючих пандусів, під’їзних доріжок, поручнів та встановлюються кнопки виклику до приміщень.

Забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області. хмельницька область, доступність, колегія, інвалідність, інфраструктура

Підсумовуючи сказане, т.в.о. голови адміністрації Володимир Кальніченко наголосив на важливості обговорення даного питання. “Сьогодні ми маємо ще чимало зробити для створення елементарних умов для людей з особливими потребами. Хоча б надати їм можливість вийти з власної квартири і вільно пересуватися територією населеного пункту, де вони мешкають. Адже через фізичні обмеження більшість з інвалідів не можуть відвідувати громадські заклади, користуватися транспортом, нормально працювати й вести активний спосіб життя. Тому необхідно зробити все можливе для інтеграції інвалідів та інших маломобільних груп населення в усі сфери життя суспільства: облаштовувати робочі місця, вирішувати побутові проблеми, питання вільного доступу до об’єктів соціальної інфраструктури та місць дозвілля, доступність до інформації. Вважаю, що саме з таких позицій сьогодні ми повинні оцінювати свою роботу, визначати першочергові завдання”, – додав Володимир Ілліч.

Хмельницька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*