Забезпечення доступності

Забезпечення доступності. знам’янський район, дитина-інвалід, доступність, засідання, інвалідність, person, wall, indoor, clothing, computer, people, laptop, woman, furniture, group. A group of people in a room

Забезпечення доступності. знам’янський район, дитина-інвалід, доступність, засідання, інвалідність

Керівник апарату Знам’янської районної державної адміністрації О. Слюсаренко провела засідання районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

У ході обговорення першого питання порядку денного засідання комітету з’ясовано, що автотранспортне обслуговування службою «соціальне таксі» є одним із видів соціальних послуг, які надаються територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Знам’янського району. Спецавтотранспорт використовується для перевезення громадян похилого віку та інвалідів до підприємств, установ і організацій різної форм власності, медичних закладів, банківських установ. Послуга «соціальне таксі» надається безкоштовно. Щороку «соціальне таксі» надає близько 210 послуг.

Приміські автобуси є приватною власністю та не обладнані пристроями для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Разом з тим, при проведенні конкурсу щодо визначення перевізника, одним із умов укладення угоди є забезпечення пристроями для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. Виконкомам сільських рад рекомендовано опрацювати питання щодо укладення угоди між приватними службами таксі для обслуговування дітей-інвалідів та осіб з інвалідністю на візках.

У ході обговорення другого питання порядку денного засідання комітету встановлено, що станом на 01 жовтня 2017 року на території Знам’янського району проживає 802 особи з обмеженими фізичними можливостями. Крім того 14 пенсіонерів, які пересуваються за допомогою технічних та інших засобів реабілітації, забезпечені вищезазначеними засобами через пункт прокату, який діє при територіальному центрі соціального обслуговування Знам’янського району.

Всі адміністративні будівлі та будівлі державних установ району обладнані пандусами.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, територіальний центр соціального обслуговування Знам’янського району, стаціонарне відділення для постійного проживання в с.Дмитрівка, стаціонарне відділення для постійного проживання в с.Мошорине мають вільний доступ до приміщень.

Всі основні відділення Знам’янської центральної районної лікарні забезпечені пандусами. Окремо розміщені відділення та кабінети прийому хворих, зокрема, лабораторія, кабінет фтизіатра, дитяче та інфекційне відділення (де не потребується влаштування пандусів, але є поріг) облаштовані кнопками виклику.

Всі будівлі закладів освіти облаштовані пандусами для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

За підсумками засідання членам районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури було рекомендовано взяти до відома інформації відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури та відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації.

Відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації направити рекомендації власникам приміських автобусів для їх забезпечення пристроями для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. Членам районного комітету тримати на постійному контролі питання забезпечення інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації направити листи виконкомам сільських рад з рекомендацією при будівництві, реконструкції, ремонту доріг приділяти особливу увагу облаштуванню пішохідних переходів, тротуарів, перехресть вулиць так, щоб інвалідам було зручно перетинати вулицю.

«21й Канал»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*