Заклади області обладнають для людей з особливими потребами

Заклади області обладнають для людей з особливими потребами. полтава, доступність, меморандум, особливими потребами, інвалід, person, clothing, woman, table, group, people, wheelchair, crowd. A group of people sitting at a table

Заклади області обладнають для людей з особливими потребами. полтава, доступність, меморандум, особливими потребами, інвалідОбговорення питань доступності

Учасники засідання комітету доступності підписали меморандум, який мобілізує сили структурних підрозділів Полтавської ОДА та громадськості для збільшення доступності об’єктів області.

28 серпня у Полтавській ОДА пройшло засідання обласного комітету з доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Головний спеціаліст управління містобудування та архітектури Антоніна Ільїна продемонструвала програму дій з розширення можливостей доступу людей з підвищеними потребами до архітектурних пам’яток, адміністрацій, закладів освіти, культури та медицини.

Після презентації представники усіх категорій людей з фізичними вадами розказали своє бачення ситуації. Вони корегували офіційну презентацію, додавали до неї свої питання та варіанти їх вирішення.

На засіданні представники громадськості висловили свої побажання щодо обладнання області усім необхідним. Інваліди з вадами слуху бажають бачити табло на зупинках, в автобусах, аби розуміти напрямок транспортного засобу та зупинки на його шляху. Крім цього, не в усіх селах достатня кількість сурдоперекладачів.

— Аби працювати ще краще та результативніше, ми маємо ставити себе на місце людини з вадами. І питання доступності не стосується лише відвідання визначних архітектурних пам’яток області, — зауважив Тимофій Голбан.

Регіональна представниця Всеукраїнської асамблеї людей з інвалідністю Ірина Твердохліб пересувається на візку. Вона відзначає, що найбільша проблема для людей, які не можуть пересуватися самостійно — підземні переходи:

— Не правильно, що у містах, де немає можливості переходити наземним шляхом, відсутні інші способи перейти дорогу окрім як під землею. Для нас це не дуже комфортно. Сподіваємося, скоро це питання вирішиться.

Не оминули і питання людей з вадами зору. Якщо в містах деякі пішохідні переходи оснащені спеціальними сигналами, то у селах проблема залишається невирішеною.

Заклади області обладнають для людей з особливими потребами. полтава, доступність, меморандум, особливими потребами, інвалідПід час засідання комітету

Згідно програми, увагу приділятимуть спортивним закладам. На Полтавщині багато призерів олімпіад. Тож вже існуючі спортивні зали та комплекси облаштують для спортсменів з потребами, а також для проведення змагань серед людей з фізичними вадами.

Заклади освіти мають обладнати комп’ютерами, які вголос читатимуть дітям з вадами зору. Їх також обладнають табличками зі шрифтами Брайля.

Обласна рада є розпорядником коштів з питань комітету доступності. Аби розрахувати гроші, потрібні на реалізацію програми учасники зібрання домовилися зібратися знову цього та наступного тижня.

— Сьогодні ми встали на шлях до рівних можливостей. Наразі чекаємо на зауваги до програми людей із особливими потребами. Обговорити це питання плануємо на жовтневій сесії аби почати працювати якнайшвидше, — підсумував директор Департаменту будівництва, архітектури та містобудування і ЖКГ Тимофій Голбан.

Після обговорення програми на сесії та її прийняття, область виконуватиме план заходів до 2025 року.

Заклади області обладнають для людей з особливими потребами. полтава, доступність, меморандум, особливими потребами, інвалідПідписання меморандуму

Крім того, Тимофій Голбан підписав меморандум про співпрацю для реалізації державної політики у сфері безбар’єрності і належного виконання зобов’язань за конвенцією ООН про права людей з інвалідністю. До нього також долучився комітет з доступності, управління архітектури та містобудування Департаменту будівництва і представники громадськості.

— Меморандум, який ми сьогодні підписали дасть змогу членам координаційної ради з питання доступності і громадськості співпрацювати більш плідно. Область обладнана спеціальними табличками й пандусами, та поки що не повністю. У нас тільки виборчих дільниць більше 2,5 тисяч — їх потрібно вдосконалити та оснастити необхідним. Тож працювати маємо над чим, — прокоментував заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Прес-служба Полтавської ОДА

Інтернет-видання «Полтавщина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*