Засідання районного комітету забезпечення доступності інвалідів

Засідання районного комітету забезпечення доступності інвалідів. знам’янка, доступність, обмеженими фізичними можливостями, соціальне таксі, інвалід, person, clothing, indoor, computer, laptop, wall, man, human face, furniture, table. A group of people sitting at a table

Засідання районного комітету забезпечення доступності інвалідів. знам’янка, доступність, обмеженими фізичними можливостями, соціальне таксі, інвалід

Керівник апарату Знам’янської районної державної адміністрації О. Слюсаренко провела засідання районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

У ході обговорення порядку денного засідання комітету, начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Т.Бабіч проінформувала, що станом на 01 березня 2017 року на території Знам’янського району проживає 778 осіб з обмеженими фізичними можливостями, з них: діти-інваліди – 88, інваліди І групи – 70, інваліди по зору та слуху – 45, пересуваються за допомогою коляски – 59 (58 осіб проживає в приватному будинку, власник якого забезпечує доступ інваліда на власне подвір’я, 1 особа проживає на четвертому поверсі багатоповерхового будинку, яка за станом здоров’я не пересувається по квартирі). Крім того 11 пенсіонерів, які пересуваються за допомогою технічних та інших засобів реабілітації забезпечені вищезазначеними засобами через пункт прокату, який діє при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Знам’янського району.

Засідання районного комітету забезпечення доступності інвалідів. знам’янка, доступність, обмеженими фізичними можливостями, соціальне таксі, інвалід

З початку року видано 42 направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. Із них: кріслами колісними 7 інвалідам, ходунками – 2, палицею та милицями — 4, стільцями туалетними – 3, сидінням для ванни – 3, східцями для ванни — 1.

Автотранспортне обслуговування службою «соціальне таксі» є одним із видів соціальних послуг, які надаються територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Знам’янського району. Послуга «соціальне таксі» надається безкоштовно. Протягом 2016 року службою «соціальне таксі» скористалося 176 осіб, з них 16 осіб, які мають статус інваліда. У січні – березні 2017 року службою «соціальне таксі» скористалося 37 осіб, з них 6 осіб, які мають статус інваліда. Скарг на службу не надходило.

Супровід інвалідів – та інвалідів – учасників антитерористичної операції виконується визначеною особою по кожному бюджетному закладу окремо.

Всі адміністративні будівлі та будівлі державних установ району обладнанні пандусами.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Знам’янського району, стаціонарне відділення для постійного проживання в с.Дмитрівка, стаціонарне відділення для постійного проживання в с.Мошорине мають вільний доступ до приміщень.

Всі основні відділення Знам’янської центральної районної лікарні забезпечені пандусами. Окремо розміщені відділення та кабінети прийому хворих, зокрема, лабораторія, кабінет фтизіатра, дитяче та інфекційне відділення (де не потребується влаштування пандусів, але є поріг) облаштовані кнопками виклику.

Всі будівлі закладів освіти облаштовані пандусами для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

Станом на 29 березня 2017 року на території району функціонує 135 підприємств роздрібної торгівлі, із них 17 – облаштовано пандусами, 52 – повністю доступні, 66 – не доступні, із 12 підприємств у сфері ресторанного господарства повністю доступні 6 підприємств, із 2 підприємств побутового обслуговування населення пандусами не забезпечено жодне. Аптечна мережа району налічує 26 закладів, з яких 11 – облаштовані пандусами, 10 – повністю доступні, 1 заклад обладнаний кнопкою виклику.

В районі функціонують 9 відділень поштового зв’язку та 12 операційних вікон (всього 21), з яких 6 — забезпечено пандусами, 13 — повністю доступні.

З 4 відділень ПАТ «Ощадбанк» забезпечено пандусами — 3, повністю доступні – 1.

При погоджені проектної документації на будівництво жилих, громадських і виробничих будинків, споруд, спортивних закладів особливу увагу приділяється питанню створення умов для безперешкодного доступу інвалідів, але протягом останніх років на території району громадські будівлі не будувалися, загалом будуються приватні житлові будинки та сільськогосподарські будівлі.

За підсумками засідання, керівникам підприємств, установ та організацій було рекомендовано встановити кнопки виклику у разі неможливості будівництва пандусів.

Знам’янська районна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*