Не завдяки, а всупереч: Національна дефлімпійська збірна їде на міжнародні ігри (ВІДЕО)

Не завдяки, а всупереч: Національна дефлімпійська збірна їде на міжнародні ігри (ВІДЕО). дефлімпійські ігри, наталія гарач, змагання, порушення слуху, інвалідність, person, clothing, striped, microphone. A person in a striped shirt

Не завдяки, а всупереч: Національна дефлімпійська збірна їде на міжнародні ігри. дефлімпійські ігри, наталія гарач, змагання, порушення слуху, інвалідністьНаціональна дефлімпійська збірна команда України вирушає на 23-і Дефлімпійські ігри, які відбудуться з 18 по 30 липня в турецькому місті Самсун

Дефлімпійські ігри або сурдлімпійські гри — це спортивні змагання міжнародного рівня для людей з порушеннями слуху. На сьогодні міжнародний дефлімпійський рух об’єднує представників понад 100 країн світу, пише «Громадське радіо».

У яких видах спорту змагатимуться команди та коли відбудуться проводи українських спортсменів — дізнаємося у Наталії Гарач, керівника прес-служби Національного комітету спорту інвалідів України.

Олена Бадюк: Як давно українська збірна бере участь в цих змаганнях?

Наталія Гарач: Ми стоїмо за крок до участі нашої команди в найвизначнішому в світі людей з порушеннями слуху і нечуючих людей спортивного форуму — чергових дефлімпійських ігор. Вже всьоме наша команда братиме участь в цих іграх. В 1993 році наша команда дебютувала в Софії, вже сьомий раз братиме участь в цих іграх цього року.

Дефлімпійський рух дуже цікавий, бо по суті є свого роду піонером серед всього спортивного руху людей з інвалідністю, тому що окремі публікації про участь наших спортсменів можна побачити в 1957 році. Українці брали участь в збірній Радянського союзу. Тоді були дуже потужні результати саме з боку українських спортсменів.

Вперше як незалежна держава Україна дебютувала в 1993 році, показавши непоганий результат. Серед багатьох країн-учасниць країна-дебютантка виборола 9-те місце. Тоді спортсмени здобули п’ять золотих, десять срібних і п’ять бронзових нагород.

Вже 2013 року на минулих іграх було 21 золоті, 30 срібних і 37 бронзових медалей — друге місце в світі.

Дефлімпійська команда України надзвичайно потужна. В 2005 році в Мельбурні ми були першими. В 2009 команда зайняла друге місце, підтвердила результат в 2013.

Ми їдемо з великим хвилюванням і сподіваннями, що команді вдасться виконати свої основні задачі і спортивна фортуна буде на їхньому боці.

Олена Бадюк: Представники яких країн є основними конкурентами нашим спортсменам?

Наталія Гарач: Наразі представники Росії, США. Але по суті всі країни борються максимально на грані можливостей, щороку з’являються фаворити в якомусь виді спорту.

Наша команда налаштована на перемогу, всі їдуть боротися і здобувати достойний результат для України

Олена Бадюк: Скільки спортсменів представлятимуть Україну і в яких видах спорту?

Наталія Гарач: Цього року команду представлятиме найбільший склад — 219 спортсменів. Це досить потужна команда. Ми представляємо 16 видів спорту, як і на минулих дефлімпійських іграх. В нас багато ігрових видів спорту: футбол, баскетбол (жінки і чоловіки), волейбол (жінки і чоловіки), пляжний волейбол (жінки і чоловіки).

Надзвичайно потужна команда з плавання та легкої атлетики. Є, можливо, незвичні види спорту: боулінг, бадмінтон. Ми звикли дивитися на ці види спорту як на такі, якими займаються масово на відпочинку, але тут спортсмени представляють Україну і досить потужно.

Крім того, вся команда складає 290 осіб. Сюди входять і члени штабу, які забезпечуватимуть роботу, тренери, лікарі, масажисти, українські судді, які судитимуть на Дефлімпійських іграх.

Олена Бадюк: Чи були відомі протягом минулих ігор неоднозначні рішення, які викликають відчуття заполітизованих?

Наталія Гарач: У нас завжди є можливість вчасно подати протест, якщо команда не погоджується з тим чи іншим суддівським результатом. Але кричущих порушень не було.

Олена Бадюк: Яким чином перевіряється, наскільки спортсмен за станом здоров’я відповідає критеріям чи вимогам?

Наталія Гарач: Перш за все, проводиться спеціальне обстеження спортсмена — аудіограма, яку неможливо обдурити. Навіть якщо хтось надумав, що він сфабрикує, в мене інформація, що на цих іграх буде проведена незалежна експертиза перед всіма змаганнями.

В нашій команді всі спортсмени перевірені, мають всі аудіограми і відповідають вимогам, щоб взяти участь в дефлімпійських іграх.

Олена Бадюк: Наскільки ретельну підготовку пройшли представники Національної збірної і хто займається тренуванням?

Наталія Гарач: Безпосередньо підготовкою і збором опікується Спортивна федерація глухих України (та її президент Касицький Леонід Федорович), що входить до Національного комітету спорту інвалідів. Громадська організація та Федерація співпрацюють, щоб підготувати спортсменів з інвалідністю до участі в міжнародних форумах і взагалі будь-яких спортивних змаганнях.

Є державна система — Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», який працює разом з громадськими організаціями і теж активно долучається до підготовки спортсменів. Основний аспект — відрядження спортсменів на найвизначніші міжнародні змагання.

Олена Бадюк: Чи достатньо в Україні умов в спортивних центрах для підготовки дефлімпійців, чи ця підготовка відбувається всупереч, а не завдяки?

Наталія Гарач: Скоріше, всупереч. На жаль, в центр, яким ми де-юре володіємо, де-факто ми не можемо послати спортсменів. Це Національний центр паралімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів, який залишився в Криму.

Підготовка до 2013 року відбувалася там, наразі ці роки було значно важче, в зв’язку з всіма подальшими подіями, фінансовими проблемами, з ситуацією, яка була в Туреччині півроку тому, коли змагання були зірвані.

Олена Бадюк: Розкажіть про подію, яка відбудеться наступної п’ятниці 14 липня.

Наталія Гарач: Ми закликаємо всіх небайдужих людей прийти 14 липня о 20.00 на Поштову площу столиці і всім разом провести Національну дефлімпійську команду України на ці ігри. Це буде дуже неординарно і цікаво.

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі.

Скорочену текстову версію підготувала
Катерина Халецька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*