Новий наказ для водіїв тролейбусів: допомагати людям на візках з посадкою і висадкою (ВІДЕО)

Новий наказ для водіїв тролейбусів: допомагати людям на візках з посадкою і висадкою (ВІДЕО). любов свіріденко, чернівці, візочник, громадський транспорт, інвалідність, person, human face, microphone, clothing, woman, smile. A person posing for the camera

Новий наказ для водіїв тролейбусів: допомагати людям на візках з посадкою і висадкою. любов свіріденко, чернівці, візочник, громадський транспорт, інвалідністьЛюбов Свіріденко

08.10.2017 — Чернівці. Голова громадської організації ЧТІ “Мрія” Любов Свіріденко розповіла у програмі «Суть Речей» на Радіо 10 про труднощі пересування містом у громадському транспорті людей на візках.

Слухач: Мене цікавить ситуація з тролейбусами. Людям на візочках дуже важко дістатися усередину тролейбуса. Я хотів би запропонувати, щоб ви з депутатами це обговорили, з керівниками міста, щоб виділити гроші на купівлю хоча б 5 мікроавтобусів, спеціальних, з підйомниками, щоб це було як міське таксі для людей з обмеженими можливостями. Якщо терміново треба в поліклініку чи в церкву.

Любов Свіріденко: Вчора мала нагоду побувати у тролейбусно-автобусному підприємстві і спілкуватися з директором управління Іваном Іванічеком. Були там і представники, які відповідають за техніку безпеки, за парковку автобусів і тролейбусів. У нас була така пропозиція, щоб донести до всіх водіїв, які обслуговують увесь транспорт, внутрішнім наказом, що вони мають паркуватися саме біля бордюрів. Бо людина з інвалідністю, вона може стояти на зупинці годинами, але так і не потрапити у транспорт. Наразі нам директор цього підприємства пообіцяв, що він найближчим часом це зробить, ознайомить всіх з наказом, водіїв і кондукторів, якщо вони бачать людину на візку, вони мають зупинити транспортний засіб досить близько до бордюру. Вийти і допомогти з посадкою, запитати, де людина має вийти і допомогти вийти. Це буде, я думаю, більш суттєво. Ми хочемо, щоб у місті Чернівці закупили транспорт спеціальний, щоб на кожен новий закуплений автотранспорт був закуплений тролейбус чи автобус з низькопідлоговою посадкою.

Людмила Григорчук: Не розумію, хіба це не робилося досі? Хіба для цього треба було особисто прийти до керівника ЧТУ і просити про це?

Любов Свіріденко: В минулому році мені потрібно було поїхати в діагностичний центр і я півтори години зимою простояла на тролейбусній зупинці. Ви знаєте, що попереду зупинки стоять таксисти, ззаду – також. Тролейбус приїжджає, посеред дороги зупиняється і людям з інвалідністю спригнути з того високого бордюра і самостійно зайти в тролейбус неможливо. Там є три сходинки, на які треба піднятися. Не всі люди знають, як взяти візок і буває таке, що при допомозі відчіплюють колеса з візка, або перекидають людину з візка. Люди травмуються. Такі випадки були вже. Тому ми всі керівники громадських організацій, де перебувають на обліку люди-візочники, прийшли з такою вимогою, щоб врешті-решт щось робилося.

Людмила Григорчук: А щодо спецтаксі, про який говорив наш слухач?

Любов Свіріденко: На сесії міської ради ми виносили питання таке, щоб закупили для комунального центру «Турбота» ще один автомобіль з підйомником, там зараз є один автомобіль, але він не встигає обслуговувати всіх людей. Адже вони перевозять не лише людей на візках, вони допомагають і людям похилого віку, є багато замовлень. Тому ми просили міську раду, щоб закупити ще один автомобіль, але з нормальним підйомником, який би міг задовольняти потреби людей на візках.

Людмила Григорчук: І що?

Любов Свіріденко: Прийняла сесія позитивне рішення. Відбувається тендер на закупівлю цього транспорту. В цьому році ще був закуплений один автомобіль в комунальний центр «Турбота», саме для ремонту інвалідних візків. Коли поступає дзвіночок від людини з інвалідністю, що в нього поламаний візочок, приходить майстер, чи привозить його у майстерню, чи на місці робиться, тепер нема з цим проблем.

Людмила Григорчук: Яка потреба загальна міста і чернівчан у таких машинах, щоб можна було допомогти людям з обмеженими можливостями?

Любов Свіріденко: Щонайменше – 5. Так ми порахували.

Людмила Григорчук: Тобто є один, і буде ще один.

Любов Свіріденко: Той один, що є, то він у плачевному стані. На ньому їхати небезпечно. Він просто розсипається. Він багато років працює, обслуговує людей і від наших доріг ламається.

Людмила Григорчук: Тому реально потреба ще в чотирьох машинах ?

Любов Свіріденко: Я думаю, що той старенький все одно буде ще їхати. Бо потреба велика. Людей треба привезти на спортивні змагання, новорічні заходи, фестивалі проводимо, «Турбота» тоді привозить таких людей на заходи.

«АСС»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*