Сергій Кіпоренко: «Паратхеквондо – це спортсмени, сильні і духом, і тілом»

Сергій Кіпоренко: «Паратхеквондо – це спортсмени, сильні і духом, і тілом». сергій кіпоренко, змагання, паратхеквондо, спортсмен, чемпіонат, person, clothing, group, people, man. A group of people standing in front of a sign

Сергій Кіпоренко: «Паратхеквондо – це спортсмени, сильні і духом, і тілом». сергій кіпоренко, змагання, паратхеквондо, спортсмен, чемпіонат

Нещодавно на території Вінницького спортивного комплексу «Колос» відбувся Чемпіонат України з паратхеквондо. Про те, як все було, хто переміг та який досвід отримали учасники, розповідав тренер ВО ДЮСШ «Колос» Сергій Кіпоренко.

Розкажіть, будь ласка, в чому була суть цих змагань?

– Паратхеквондо – це параолімпійський вид спорту, в якому беруть участь спортсмени з обмеженими опорно-руховими можливостями: у них частково або повністю відсутні кінцівки. Є дуже багато категорій і так званих класів, розподіл в яких ведеться згідно до того, яку фізичну ваду має спортсмен. Не всі класи беруть участь у Параолімпійських іграх.

Вкотре проходить Чемпіонат України з паратхеквондо?

– Це вже сьомий Чемпіонат у нашій державі, і три роки поспіль ми проводимо його у Вінниці та Літині.

Сергій Кіпоренко: «Паратхеквондо – це спортсмени, сильні і духом, і тілом». сергій кіпоренко, змагання, паратхеквондо, спортсмен, чемпіонат

З яких населених пунктів країни приїхали паратхеквондисти?

– На цьому Чемпіонаті були спортсмени із Запоріжжя, Сум, Кам’янець-Подільського, Харкова, Вінниці та Дніпра. Більше всього учасників прибуло з Вінницької області, а саме міста Ладижин – там у нас центр, у якому працює головний тренер збірної команди України Горумницький Сергій, який готує таких спортсменів.

Як відбувалися самі змагання? Виступали командами чи індивідуально?

– Учасники приїжджали командами, їх обов’язково супроводжував тренер, це головна вимога таких змагань. Були індивідуальні виступи, так як спортсменів таких класів у нас мало. За рішенням головного тренера класи об’єднали між собою, тобто спортсмени, які зазвичай один з одним не перетинаються на Чемпіонатах світу, тут мали змогу зустрітися, більше поспілкувались, познайомитись один з одним. І знаєте, навіть якщо спортсмен класу 47 програв спортсмену класу 49 – для світового рівня це не має значення, проте це означає, що учасники здобули дуже гарний досвід і дізнались щось нове для себе.

Сергій Кіпоренко: «Паратхеквондо – це спортсмени, сильні і духом, і тілом». сергій кіпоренко, змагання, паратхеквондо, спортсмен, чемпіонат

Як можете описати важливість таких змагань для України?

– Лозунг Всесвітньої федерації Тхеквондо звучить наступним чином: «Тхеквондо для всіх». Федерація робить все для того, щоб залучити якомога більше спортсменів різних вікових груп, соціальних слоїв, у тому числі і таких людей, у яких є якісь фізичні обмеження, набуті чи вроджені. Багато уваги приділяється цьому. Ми вже вдруге в Україні проводимо змагання з паратхеквондо, де беруть участь спортсмени з ДЦП і ті, які на інвалідних візках виступають. Намагаємося максимально їх задіювати. Наші діти з Ладижина також виступали на Чемпіонаті Європи в цьому році, зайняли перше командне місце серед жінок по паратхеквондо.

Чи запам’ятались Вам якісь окремі учасники?

– У нас цих спортсменів не так багато, і ми їх знаємо не перший рік. В тому і суть таких змагань, щоб об’єднати класи з класами, які між собою не пересікаються. Навіть той, що програвав, здобуває досвід. Сказати, що якась там зірка у нас «засяяла», ми не можемо. Наш провідний спортсмен Антон Швець не став чемпіоном, зайняв 2-3 місця, але він змагався не у своєму класі. Зараз для нас це не має значення. Є речі важливіші, ніж перемога.

Окрім того, у нас виступала дівчина із Запоріжжя, п’ятикратна Чемпіонка світу, належить до Всесвітньої алеї слави Тхеквондо. Спортсменів небагато, але вони імениті. Вони розвиваються. Це їх перемога насамперед над собою.

Сергій Кіпоренко: «Паратхеквондо – це спортсмени, сильні і духом, і тілом». сергій кіпоренко, змагання, паратхеквондо, спортсмен, чемпіонат

Розкажіть про Ваші плани на майбутнє.

– Наразі формується команда для подальшої участі у міжнародних змаганнях. В цьому році ми вже взяли участь у Чемпіонаті світу. Антон Швець посів друге місце. Чемпіонат України – це був своєрідний відбір. Незабаром командна з Антоном Швецем у складі полетить до США для участі у відкритому турнірі, який рейтинговий для Параолімпійських ігор. Ми робимо все для того, щоб наші учасники на них потрапили. Поки що в цьому відборі завдяки Антону ми – номер один. Але Всесвітня федерація об’єднала класи, і нашому спортсмену буде важко. В нього відсутні обидві верхні кінцівки, але його чекає змагання з іншими класами, де у спортсменів передбачена відсутність лише однієї кінцівки. Але ми ж, звичайно, будемо боротися. Це головне.

i-vin.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*