В Україні запускається проект доступних подорожей для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

В Україні запускається проект доступних подорожей для людей з інвалідністю (ВІДЕО). secret ticket, доступно.ua, мандрівник, подорож, інвалідність, person, human face, smile, indoor, clothing, woman. A person in a white shirt

02.09.2017 — Його створюють співзасновниця проекту «Secret Ticket» Тетяна Косянчук та співзасновник проекту «Доступно UA» Дмитро Щебетюк. Називається він «Доступні секретні подорожі», інформує «Громадське радіо»

В Україні запускається проект доступних подорожей для людей з інвалідністю. secret ticket, доступно.ua, мандрівник, подорож, інвалідністьТатьяна Косянчук / Громадське радіо

Ірина Ромалійська: Давайте нагадаємо, що таке «Secret Ticket»?

Тетяна Косянчук: «Secret Ticket» — это проект путешествий-сюрпризов на два дня по Украине. То есть, о том, в какое место нашей страны ты поедешь, ты узнаешь лишь за день до отправления. Тем самым мы развиваем украинский туризм, делаем так, чтобы люди почаще выходили из дома и проводили выходные не на диване.

Ірина Ромалійська: А проект «Доступно UA»?

Дмитро Щебетюк: Ми показуємо людям з інвалідністю, що можна жити попри перешкоди. Тобто повноцінно насолоджуватися життям, відвідувати місця, які відвідують люди на своїх двох ногах, подорожувати тощо.

Ірина Ромалійська: И тепер розкажіть про ваш новий проект «Доступні секретні подорожі».

Тетяна Косянчук: Це така спільна назва від секретного квитка і Доступно UA. Розповім передісторію. Я їхала як раз доставляти один із секретних квитків нашому замовнику в тролейбусі. Бачу — до тролейбусу під’їжджає хлопець на інвалідному візку, і тільки я подумала, що треба йому допомогти, він вже сам заскакує в тролейбус на візку. Я підійшла до нього знайомитися, це виявився Діма. І як то кажуть, це любов з першого погляду, я всю дорогу не відставала від нього, ми довго говорили, і так почалася наша дружба. А потім в якийсь момент він каже, що в нас є пропозиція: треба робити ваші подорожі для людей з інвалідністю, і ми домовилися робити це разом.

Мені хочеться, щоб люди з інвалідністю і без інвалідності подорожували однаково, щоб не було різниці

Ірина Ромалійська: Але це ж не просто, люди на візках не можуть просто так сісти і кудись поїхати, адже через те, що інфраструктура Україна не завжди це дозволяє.

Дмитро Щебетюк: Звісно, не всі можуть, і часткова ціль цього проекту — змотивувати людей поїхати і забезпечити їм цю можливість, щоб вони просто сіли і поїхали кудись. Тому в проекті ми як раз і хочемо протестувати деякі місця на доступність і показати на картах, що вони вже є доступними. Також залучити волонтерів, які будуть допомагати пересуватися та долати перешкоди. Щоб люди, які подорожують знали, що їх зустрінуть, провезуть до готелю чи в якісь місця, куди вони захочуть потрапити.

Тетяна Косянчук: Отже, ми шукаємо волонтерів на місцях, які будуть нам допомагати зустрічати наших мандрівників на візках. Плюс ніхто не забороняє нашому мандрівнику брати з собою супроводжуючого, їхати вдвох. Тому що фізичні можливості у людей на візках дуже різні. Якщо Діма на своєму візку може застрибнути на будь-який бордюр, то багато людей так зробити не можуть. Сторінка на Фейсбук або Secret Ticket, або Доступно UA.

В Україні запускається проект доступних подорожей для людей з інвалідністю. secret ticket, доступно.ua, мандрівник, подорож, інвалідністьДмитро Щебетюк / Громадське радіо

Ірина Ромалійська: Скільки грошей люди будуть платити за такі подорожі?

Тетяна Косянчук: Поки що план такий: подорож для людей без інвалідності на двох коштує від 2000 до 5000 гривень. І ми думаємо, що подорож для людей з інвалідністю буде коштувати стільки ж. Але платити такі великі суми важко, тому ми хочемо залучати або наші благодійні кошти, які є у Secret Ticket, або залучати партнерів, друзів, комерційні компанії, краутфандингові платформи. Щоб людина з інвалідністю платила не всю суму.

Ірина Ромалійська: Коли починається ваш проект?

Тетяна Косянчук: Можна сказати, що сьогодні на зустрічі, де Діма буде розповідати про автостоп, ми розіграємо один сертифікат на подорож на двох, і люди вже поїдуть. Ми вже почали розробку міст і рекомендацій. Я думаю, що подорожей буде багато.

Мені хочеться, щоб люди з інвалідністю і без інвалідності подорожували однаково, щоб не було різниці — це глобальна візія того, що ми хотіли б від цього проекту.

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.

Скорочену текстову версію підготувала
Алла Торчанська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*