В Україну їде «Candoco Dance Company»

В Україну їде «Candoco Dance Company». володимир шейко, колектив «candoco dance company», особливими потребами, інвалідність, інтегрована танцювальна компанія, person, window, indoor, man, clothing, laptop, computer. A man standing in front of a computer

1 та 2 березня у київському академічному театрі на Липках відбудеться постановка британського колективу «Candoco Dance Company», до складу якого входять артисти з інвалідністю та без

В Україну їде «Candoco Dance Company». володимир шейко, колектив «candoco dance company», особливими потребами, інвалідність, інтегрована танцювальна компаніяУ студії «Громадського радіо» — менеджер мистецьких проектів Британської Ради Володимир Шейко.

Любомир Ференс: Провідні видання Британії високо оцінюють ці постановки. Що це таке? Чому це називають новаторством?

Володимир Шейко: Ця компанія існує вже 25 років. Це не єдина британська компанія, яка бере на роботу хореографів та танцюристів, які мають інвалідність або не мають її. Тобто це інтегрована танцювальна компанія.

Любомир Ференс: Які люди можуть приходити до колективу?

Володимир Шейко: Будь-які. Інвалідність може бути видимою, а може бути невидимою. В Британії до дискурсу про інвалідність включаються також питання психічного здоров’я.

Вікторія Єрмолаєва: Розкажіть про трупу, яка приїде в Україну.

Володимир Шейко: «Candoco» вважається найвідомішою у світі інтегрованою танцювальною компанією. Крім того, що вони займаються сучасним танцем, вони мають велику соціальну місію. Йдеться про включення митців з інвалідність до мейнстрімових мистецьких процесів. «Candoco» займається освітньою діяльністю — вони проводять численні тренінги і майстер-класи для хореографів і танцюристів. Також компанія переймається тим, щоб профільна інфраструктура підлаштовувалася під людей з особливими потребами. Артисти говорять про те, що вони є в першу чергу митцями, і їхню роботу треба оцінювати тільки з погляду її якості. В Україну «Candoco» приїжджає саме з таким меседжем.

Любомир Ференс: «Candoco Dance Company» святкує 25-річчя. В Україні вони представлять свої найбільш приголомшливі перформанси: «Beheld» та «Set and Reset/Reset». Чому вони є найбільш приголомшливими? В чому фішка?

Володимир Шейко: Саме у цих перформансах задіяні усі танцюристи. Це 7 чоловік. «Set and Reset/Reset» — це нова інтерпретація культової і дуже відомої постановки американської хореографині Тріши Браун «Set and Reset», яка була представлена на початку 80-х років в Америці.

«Beheld» — це дуже видовищна постановка зухвалого хореографа Александра Вітлі. Це бездоганно відтворене дійство на сцені, і глядач просто забуває про те, що це не той класичний сучасний танець, до якого ми звикли.

Вікторія Єрмолаєва: Розкажіть про гіпнотичну музику німецького композитора Нілса Фрама, яка супроводжуватиме дійство.

Володимир Шейко: Ця музика була спеціально адаптована під цю постановку. Я б не сказав, що вона особливо підкреслюватиме те, що люди бачитимуть на сцені. Це просто магнетична, тягнуча музика, яка підкреслює незвичну хореографію.

Ярослава Вольвач

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*