Як Іванко Болтов приміряє цей світ на себе…

Як Іванко Болтов приміряє цей світ на себе…. іванко болтов, чернігів, допомога, навчання, інвалідність

Як Іванко Болтов приміряє цей світ на себе…. іванко болтов, чернігів, допомога, навчання, інвалідність

12-річний Іванко Болтов із Чернігова — активний, творчий, життєрадісний хлопчик, який всупереч суспільним стереотипам уміє радіти життю та наповнювати його позитивними речами. Він залюбки ділиться своєю радістю з оточуючими і тим самим дарує іншим сонячний настрій, пише «Деснянська правда».

Він любить вчитися, пізнавати цей світ. Із задоволенням грає на ложках в оркестрі музичних інструментів та займається хореографією. Іванко обожнює уроки ліплення та малювання і, коли виросте, мріє стати художником. Як це все вдається дитині з ураженням опорно-рухового апарату? Все завдяки тому, що Іванко зростає у великій любові рідних та людей, які його оточують. Вони вірять у його здібності та підтримують у різних починаннях. І це попри те, що їм із мамою Наталією Болтовою щодня доводиться долати певні труднощі.

П’ять років тому родина приїхала до Чернігова з Донбасу. Приїхали через воєнні дії на сході нашої країни. Чернігів обрали за його компактність і помірний ритм життя, адже для сім’ї, де виховується особлива дитина, це неабияк важливо. А ще тут є чимало реабілітаційних центрів, де можна отримати допомогу кваліфікованих фахівців. І дуже швидко чуже місто стало для родини рідним. Приємно було, що люди поставилися до них дружелюбно. За освітою пані Наталія педагог. І вже три роки вона займається з дітьми з інвалідністю у громадській організації «Голос батьків». Вона піар-менеджер цієї організації та керівник лялькового театру для дітей з інвалідністю «Мрія», що діє на базі ГО «Голос батьків».

— Я дуже люблю свою роботу, бо мені близька ця тема. Наша діяльність спрямована на покращення життя родин, які виховують дітей з інвалідністю. Тож, як кажуть, я знайшла своє місце, де можу чимось ділитися, робити цікавішим і різнобічним життя своєї дитини і багатьох інших діток. І разом із тим відкривати цей світ нашим дітям, показувати його багатогранність. А своїми усмішками, своєю працею ми теж робимо цей світ кращим. Крім роботи, маю хобі. Люблю робити жінок гарними і перетворювати їх на справжніх красунь. Я — візажист. Це допомагає мені відволіктися і певною мірою відпочити. Та й узагалі я люблю створювати навколо себе красу. Люблю те, чим займаюся.

— Пані Наталіє, з якими проблемами та складнощами доводиться вам стикатися?

— У переважній більшості це стосується оформлення якихось документів. Коли треба збирати їх у різних установах. Дуже виснажує біготня. А нам же постійно треба щось оформлювати. І це оформлення може затягуватися на кілька місяців. Немає чіткої системи, яка би полегшувала цю процедуру. Нема такого, щоб ти прийшов, у базу даних ввели твоє ім’я і швидко все оформили. Можливо, колись, ми до цього дійдемо.

Як Іванко Болтов приміряє цей світ на себе…. іванко болтов, чернігів, допомога, навчання, інвалідність

— Чи зручно вам із дитиною жити в Чернігові?

— Нам із сином подобається жити в Чернігові, бо місто побудоване компактно. Важко було, коли ми пересувалися у візочку. Тепер ми на ходунках, тому вже можемо зайти до маршрутки, тролейбусу, в магазин. Але було би добре, якби у нас було кілька маршруток, спеціально облаштованих для дітей з інвалідністю, у яких порушено опорно-рухову систему. Бо чим доросліша дитина, тим важче допомагати їй зайти до салону. Хоча є люди, які допомагають мені, не залишаються осторонь. Узагалі, в Чернігові дуже дружелюбні люди.

Мені подобається, що в нашому місті зробили гарні якісні дороги; тротуари, облаштовані спеціальними низенькими бордюрами. Ми з Іваном уже пробували їздити на велосипеді. І набагато легше підніматися, спускатися із тротуарів на дорогу. Дуже класно, що у нас є реабілітаційний центр «Відродження», який відвідуємо ми з сином. Там комфортні умови для особливих діток, тепла атмосфера, чудові спеціалісти і гарний індивідуальний підхід. А ще нам пощастило, що ми навчаємося в Чернігівському навчально-реабілітаційному центрі №2. До цього у нас було індивідуальне навчання, тож ми встигли за цей навчальний рік оцінити переваги навчання у класі разом із іншими дітками. Для Іванка це була така радість! І водночас новий крок до соціалізації. У Іванка в класі є друзі, які завжди приходять йому на допомогу, охоче спілкуються з ним. Ваня рівняється на діток, які більше від нього знають, більше за нього вміють. Він теж прагне знати і вміти більше. І мені це дуже подобається. Я рада, що нас взяли до школи. Ми й надалі маємо надію навчатися тут. Дякуємо за те, що нам надали таку можливість.

— Як пересуваєтеся містом?

— Їздимо маршруткою або ходимо пішки. Але до школи добираємося на таксі, бо туди не ходять маршрутки з центру Чернігова, де ми проживаємо. І нині це наша проблема.

— Іванко має якісь захоплення?

— Так, у школі Іван почав ходити в оркестр музичних інструментів та відвідувати гурток хореографії. В оркестрі він грає на ложках. Я дуже рада. Він тепер у нас артист, на всіх заходах у школі виступає разом із оркестром. На хореографії теж залюбки вчиться рухатися. Я рада, що педагог узяв його. Івану подобаються уроки ліплення та уроки, на яких можна читати, робити висновки, відповідати на запитання. Іван любить малювати і мріє колись стати художником.

Як Іванко Болтов приміряє цей світ на себе…. іванко болтов, чернігів, допомога, навчання, інвалідність

— Вас хтось підтримує?

— Підтримку я почала відразу отримувати від звичайних людей, матусь, які теж виховують діток з інвалідністю. У мене з’явилося багато друзів, товаришів. Я дуже рада, що познайомилася з такою великою людиною як Олена Трубенок. Вона зробила вагомий внесок у розвиток ГО «Голос батьків», започаткувала групу денного перебування для дітей та молоді з тяжкими формами інвалідності «Вулик». Доки мій син займався у групі, я мала можливість розвиватися та робити різні корисні справи. На жаль, цієї людини вже нема серед нас, та вона значною мірою вплинула на подальше наше життя. І я дякую людям, які продовжили її справу. Зокрема, виконавчому директору ГО “Голос батьків” Любові Карасьовій і голові правління Ользі Дей. Мене дуже підтримує моя родина, дай Боже, їй здоров’я. І взагалі по життю я зустрічаю багато людей, які з’являються саме в потрібну хвилину. Окремі слова подяки директору нашого навчального закладу Регіні Гусак. Дуже приємно, що є така людина в нашому з сином житті.

— Чого зараз потребуєте?

— Іван виріс, і час від часу ми робимо лазерні операції. А це потребує додаткових коштів, витрат. Потрібен час і гроші на реабілітацію. Я би дуже хотіла займатися з ним іпотерапією. Раніше у мене була така можливість, тепер немає фінансової змоги. Хотілося би також, щоби син займався із тренером по плаванню в басейні, а це теж гроші. Іван потребує бігової доріжки. Вона йому зараз дуже потрібна. Ми замовляємо спеціальне ортопедичне взуття, в якому не зовсім зручно ходити по вулиці, та в ньому корисно виконувати спеціальні фізичні вправи. Тому я мрію, щоб син займався фізкультурою вдома на біговій доріжці. Це три речі, які мені дуже болять. А ще було б добре, аби в нашому місті були інклюзивні майданчики. З гойдалками, на яких можна було би погойдати й діток з інвалідністю, і нормотипових діток. Щоб були тренажери, на яких могли б позайматися наші дітки, і щоб вони мали змогу гратися разом з іншими. Наше життя лише трішки відрізняється від життя інших людей, у яких є нормотипові діти. Та ми пристосовуємося до умов, намагаємося знайти вихід із різних складних ситуацій. Допомагаємо одне одному. Насправді, життя залежить від нашого внутрішнього настрою. Як себе налаштуєш, так і буде. Тож я всім бажаю здоров’я, натхнення, ніколи не здавайтеся. При бажанні можна досягти багато чого. І не зволікайте можливістю, коли хтось може допомогти. Робіть все вчасно, — говорить пані Наталія.

— Іванко дуже активний, ініціативний хлопчик, який пройшов шлях соціалізації від учня індивідуальної форми навчання до класного колективу! Із задоволенням бере участь у театральних постановках, танцює. Ваня дуже гарний друг і товариш для своїх однолітків. Він завжди прийде на допомогу з порадою! Важливо, що і мама Наталія є активним учасником команди фахівців нашого навчального закладу, а також завжди може розрадити й підтримати матусь особливих діток, — розповідає директорка Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак.

Такі дітки, як Іванко, є частиною нашого суспільства, рівноцінними його учасниками. Вони творчі, комунікабельні, сильні духом і відкриті до спілкування. І нам дуже важливо про це пам’ятати.

Валентина Науменко

Фото надане респонденткою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*