Згуртувати людей з інвалідністю, допомогти їм стати повноцінними членами суспільства

Згуртувати людей з інвалідністю, допомогти їм стати повноцінними членами суспільства. миколаїв, ольга степаненко, організація, соціалізація, інвалідність, person, smile, clothing, ground, posing, group, footwear, standing, man, people. A group of people posing for the camera

Згуртувати людей з інвалідністю, допомогти їм стати повноцінними членами суспільства. миколаїв, ольга степаненко, організація, соціалізація, інвалідність

У цьому вбачає свій обов’язок голова Миколаївської обласної організації осіб з інвалідністю Ольга Степаненко.

Миколаївська обласна організація осіб з інвалідністю є регіональним осередком Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України», з 2018 року організацію очолює молода, амбіційна, креативна людина – Степаненко Ольга Георгіївна. До річниці її діяльності ми вирішили поспілкуватися з пані Ольгою та розпитати про особливості роботи в соціальній сфері, про її вже помітні досягнення та майбутні плани.

Згуртувати людей з інвалідністю, допомогти їм стати повноцінними членами суспільства. миколаїв, ольга степаненко, організація, соціалізація, інвалідністьГолова Миколаївської обласної організації осіб з інвалідністю Ольга Степаненко.

– Пані Ольго, розкажіть, як Ви прийшли до цієї посади, що спонукало Вас присвятити свою життєву діяльність саме соціальній сфері?

– Так склалось, що життя завжди дарує мені можливість знайомства з порядними людьми. З колишньою головою обласної організації інвалідів – Руденко Галиною Миколаївною я знайома з 2007 року, тоді, будучи ще студенткою, я взяла участь у авторському пісенно-літературному конкурсі серед осіб з інвалідністю «Перлини Півдня», який проводився організацією. З того часу ми мали досить дружні стосунки, і по закінченні університету Галина Миколаївна запросила мене на посаду заступника голови, а в 2018 році я вже очолила організацію. За що й щиро вдячна Галині Миколаївні, вона й донині дає поради, настанови та всіляко підтримує у всіх починаннях.

– Тобто ця робота була Вам знайома здавна?

– Так, абсолютно. До того часу, як мені довелося очолити організацію, я вже знала особливості роботи з такою категорією людей, як особи з інвалідністю. Але це не завдало багато клопоту, тому що я й сама відношусь до такої категорії і не соромлюсь цього, а навпаки намагаюсь робити все можливе, щоб життєдіяльність таких, як я, була якомога легшою, дозвілля цікавішим, а проблеми здавались несуттєвими…

– За час своєї діяльності Ви вже змогли провести чимало масштабних заходів, розкажіть нам про це.

– У своїй роботі я намагаюсь дотримуватись як вже усталених принципів у проведенні заходів, так і вносити нові ідеї. Так, у 2018 році був проведений Х ювілейний авторський літературно-пісенний конкурс «Перлини Півдня», і завдяки підтримці Миколаївської ОДА, Миколаївської обласної ради та Департаменту соціального захисту населення вийшла збірка учасників конкурсу, що для нас є неабияким досягненням, бо деякі чекали цього виходу всі 10 років. І взагалі конкурс пройшов на високому рівні і вже здобув популярність не лише в нашій області, а й далеко за її межами.

Також проводяться різноманітні заходи реабілітаційного характеру. У серпні ми завжди проводимо Спартакіаду серед людей з інвалідністю області, до Міжнародного дня людей з інвалідністю – шахові турніри тощо. Але все це й завдяки надійним соціальним партнерам – Департаменту соціального захисту населення, Обласному відділенню соціального захисту інвалідів, Миколаївському регіональному центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». Коли у важливій справі у тебе є не лише однодумці, але й надійні друзі – це вже запорука успіху і здобутку!

При організації є постійно діюча виставка робіт художнього та декоративно-прикладного мистецтва «Дзвони сердець», в якій представлені роботи людей з інвалідністю області та міста. При кожній можливості ми беремо участь у обласних заходах і демонструємо цю виставку для оточуючих. У рамках виставки для людей з інвалідністю постійно проводяться майстер-класи.

Згуртувати людей з інвалідністю, допомогти їм стати повноцінними членами суспільства. миколаїв, ольга степаненко, організація, соціалізація, інвалідність

Для людей з інвалідністю спілкування є напрочуд важливою віхою життя, тому ми намагаємось, окрім дозвілля, організовувати ще й різні семінари, «круглі столи», наради за участю представників державних органів влади, на яких особи з інвалідністю можуть поставити запитання, внести пропозицію чи надати рекомендацію щодо покращення їх життєдіяльності.

– Нам відомо, що, окрім обласних, Ви берете участь і у заходах всеукраїнського масштабу…

– Це дійсно так, оскільки організація є регіональним осередком Всеукраїнської організації «Союзу осіб з інвалідністю», я постійно беру активну участь у всіх заходах, які організовуються на державному рівні. Так, у жовтні 2018 року мені випала чудова нагода делегувати інтереси Всеукраїнської організації на Парламентських слуханнях на тему «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп», у грудні я була присутньою на Другому українському жіночому конгресі, беру участь у різноманітних всеукраїнських форумах і семінарах, на яких представляю інтереси осіб з інвалідністю усієї області. І це чудова практика і можливість не лише поділитися власним досвідом, але й набути нових знань і навичок у системі соціального захисту у своїх колег та однодумців.

– Розкажіть про конкурси та проекти, в яких Вам уже довелося не лише взяти участь, але й перемогти…

– У минулому році з ініціативи Миколаївського обласного краєзнавчого музею ми взяли участь у конкурсі молодіжних проектів, який проводився Миколаївською міською радою. Наш проект під назвою «Миколаївська вишита ялинка» був спрямований на інтеграцію молоді міста у заходи по підготовці та святкуванню різдв’яно-новорічних свят, шляхом участі у майстер-класах по виготовленню вишитих ялинкових прикрас, залучення молодих громадян до соціалізації осіб з інвалідністю шляхом мистецтва. Проект був підтриманий членами конкурсної комісії та здобув реалізацію. Ми навіть не очікували на такий результат – молодь міста з неабиякою цікавістю та запалом допомагала особам з інвалідністю створювати вишиті новорічні іграшки, на яких оживали візерунки українських орнаментів. Кінцевим етапом проекту було відкриття новорічної ялинки, прикрашеної такими іграшками. 19 грудня ми проводили різдвяне свято біля цієї ялинки для діток з інвалідністю та їх батьків, у цілому всі були задоволені – а це найвища винагорода для нас.

Але хочу відзначити, що в задумах є ще чимало планів щодо реалізації проектів, спрямованих на соціалізацію, адаптацію та розвиток людей з інвалідністю та їх оточення. Ми вже розробили проект «Щаслива мама – щаслива дитина», даний проект спрямований на психологічну підтримку та соціальну активність жінок, які мають діток з інвалідністю. Я вже встигла представити даний проект на конкурсі молодіжних проектів, організованих Академією дівочого лідерства «Grow Up» у Києві, будемо намагатися реалізувати його вже в березні цього року.

– Дякуємо, пані Ольго. Бажаємо Вам вагомих здобутків і перемог у подальшій роботі.

– І я Вам дякую. Також висловлюю неабияку подяку головам районних організацій за те, що довірили мені делегувати інтереси понад 40000 осіб з інвалідністю області, дякую за постійну підтримку, поради і дружнє плече. Разом – ми сила, а наша сила – в єдності.

Микола Крутих

Рідне Прибужжя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*