Харківські студенти запропонували рішення з доступності установ культури

Харківські студенти запропонували рішення з доступності установ культури. харків, доступність, студент, установа культури, інвалідність, tree, outdoor, window, architecture, building, house, sky, city. A large building

Харківські студенти запропонували рішення з доступності установ культури. харків, доступність, студент, установа культури, інвалідність

Нагородження переможців відкритого міського конкурсу студентських робіт «Місто без бар’єрів» відбулося 27 грудня у малій залі Харківської міської ради.

У заході взяли участь заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, віце-президент громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова, а також учасники конкурсу, їхні керівники та представники громадських організацій.

Нагадаємо, прийом робіт на конкурс стартував 30 вересня і завершився 20 грудня. У конкурсі взяли участь студенти, аспіранти та випускники трьох профільних вишів Харкова: Харківської національної академії міського господарства ім. О. Бекетова, Харківської державної академії дизайну і мистецтв та Харківського національного університету будівництва та архітектури. Всього на конкурс було подано 17 проектів адаптації культурних установ міста для відвідувачів з інвалідністю та інших маломобільних харків’ян.

«Роботи все цікаві, професійні та креативні, потрібно віддати належне нашим студентам. Є такі проектні рішення, які дійсно заслуговують на особливу увагу. Хочу зазначити, що всі учасники – це той професійний ресурс, який для Харкова має неоціненне значення. І ми дуже раді, що така кількість творчих колективів взяла участь у конкурсі», – зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Як повідомила віце-президент «Креавіти» Олена Шингарьова, подібний конкурс вперше проводиться не тільки в місті, а й в Україні, тому організатори хвилювалися, чи зможуть учасники поєднати в проектах всі побажання з доступності та реалістичності їх втілення.

«Ми дуже хотіли, щоб в роботах був системний підхід, враховувалися всі елементи доступності, а також потреби людей з різними видами інвалідності. Також ми хотіли, щоб була естетична складова, оскільки це установи культури, а їх доступність – це універсальна річ, яка повинна бути прикрасою цих об’єктів. І звичайно, щоб молодь знайшла інноваційні та цікаві рішення з адаптації. І ви бачите, що в представлених на виставці роботах всі ці критерії враховані, а рішення з доступності – оригінальні», – зазначила Олена Шингарьова.

За підсумками конкурсу, перше місце журі присудило студентці університету будівництва і архітектури Олені Прядко, яка розробила проект адаптації пам’ятника архітектури – Харківського художнього музею.

«Ми порахували, що все-таки це культурна установа, яке знаходиться в центрі міста, тому необхідно, щоб вона мала гарний вигляд. Ми вирішили додати скляний перехід між двома будівлями музею і тим самим привнести в будівлю сучасну функцію», – сказала Олена Прядка.

Друге місце дісталося студенту академії міського господарства Андрію Сидорову, який розробив проект для Харківського музею природи. 3-е місце розділили студенти академії міського господарства, які розробили елементи доступності для Харківського планетарію і Міського музею Клавдії Шульженко. Крім того, журі присудило спеціальні премії авторам ще двох робіт – проектних рішень для Центру сучасного мистецтва «ЕрміловЦентр» та інформаційно-виставкового центру «Бузок».

Всім учасникам і переможцям конкурсу віце-мер вручила дипломи та пам’ятні подарунки. Очікується, що в майбутньому проекти-переможці будуть реалізовані в Харкові.

Організатори конкурсу – громадська організація інвалідів «Креавіта» за підтримки Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Харкова та управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*