Створення інклюзивного суспільства в Україні є одним із основних напрямків і вимог сучасності – Марина Порошенко (ФОТО, ВІДЕО)

Створення інклюзивного суспільства в Україні є одним із основних напрямків і вимог сучасності – Марина Порошенко (ФОТО, ВІДЕО). марина порошенко, приречені на щастя, проект, суспільство, інвалідність, person, human face, clothing, woman, suit, microphone, people, business, computer. Maryna Poroshenko et al. sitting posing for the camera

Створення інклюзивного суспільства в Україні є одним із основних напрямків і вимог сучасності – Марина Порошенко. марина порошенко, приречені на щастя, проект, суспільство, інвалідність

Одним із переможців конкурсу індивідуальних проектів від Українського культурного фонду став проект для підтримки мистецьких ініціатив дітей з особливостями психофізичного та індивідуального розвитку «Приречені на щастя». Це 5 колективів з різних міст України. Сума гранту на реалізацію проекту складає 476 тисяч гривень. «Я рада, що переможцем став саме цей проект – це свідчить про те, що створення інклюзивного суспільства в Україні є одним із основних напрямків і вимог сучасності. […] Ми маємо не забувати, що кожна людина важлива своїм внутрішнім потенціалом, а не зовнішніми проявами», – зазначила Марина Порошенко, голова Українського культурного фонду, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Однойменна акція відбулася у Києві 10 жовтня – творчі зустрічі, практичні семінари, майстер-класи, фотовиставки та кінопокази, присвячені творчості людей з особливими потребами.

Віталій Любота, керівник проекту «Приречені на щастя», наголосив, що у мистецтві не має бути поділу на людей «з інвалідністю» і «без». «Наша акція спрямована на те, щоб виявляти сильні сторони кожної людини, щоб можливості кожного до самореалізації залежали від його здібностей, а не таврувань, до яких вдається суспільство», – зазначив він. «Коли ми починаємо спілкуватись з [дітьми з особливими потребами] на рівних, коли вони приймають участь у таких мистецьких проектах, де немає меж і можна бути вільнішим – вони нас можуть дуже багато чому навчити», – додала Наталія Холоденко, український психолог та телеведуча.

«Насправді, чим більше буде таких заходів буде в нашій країні […], тим більше наше суспільство дійсно стане європейським суспільством, дійсно інклюзивним суспільством, бо інклюзія – це реальний показник того, що суспільство є цивілізованим», – зазначив Юрій Демидюк, керівник експертної групи Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Марина Порошенко зазначила, що для покращення повсякденних умов для людей з інвалідністю важливі низові ініціативи таких змін. «Зараз, в умовах децентралізації, дуже важливо, щоб люди розуміли, що влада вже наблизилася до них і не потрібно чекати, доки з центру, з Києва, прийде можливість щось реалізувати: вони мають вимагати реалізації своїх прав від місцевої влади, щоб вона покращувала умови їхнього життя, умови для реалізації їхніх соціальних потреб», – додала вона.

Марина Порошенко повідомила, що цього року Український культурний фонд підтримає 298 культурно-мистецьких проектів загальною вартістю майже 160 мільйонів гривень.

Створення інклюзивного суспільства в Україні є одним із основних напрямків і вимог сучасності – Марина Порошенко. марина порошенко, приречені на щастя, проект, суспільство, інвалідністьМарина Порошенко, голова Українського культурного фонду

Створення інклюзивного суспільства в Україні є одним із основних напрямків і вимог сучасності – Марина Порошенко. марина порошенко, приречені на щастя, проект, суспільство, інвалідністьВіталій Любота, керівник проекту «Приречені на щастя»

Створення інклюзивного суспільства в Україні є одним із основних напрямків і вимог сучасності – Марина Порошенко. марина порошенко, приречені на щастя, проект, суспільство, інвалідністьНаталія Холоденко, український психолог, телеведуча

Створення інклюзивного суспільства в Україні є одним із основних напрямків і вимог сучасності – Марина Порошенко. марина порошенко, приречені на щастя, проект, суспільство, інвалідністьЮрій Демидюк, керівник експертної групи Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України

Український кризовий медіа центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*