У Львові відбувся кулінарний конкурс для дітей з інвалідністю Cupid’s Spoon (ФОТО)

У Львові відбувся кулінарний конкурс для дітей з інвалідністю Cupid’s Spoon (ФОТО). cupid’s spoon, львів, кулінарні змагання, потенціал, інвалідність

У Львові відбувся кулінарний конкурс для дітей з інвалідністю Cupid’s Spoon. cupid’s spoon, львів, кулінарні змагання, потенціал, інвалідність

25 квітня до Львова завітала хорватська організація Cupid’s Spoon, яка проводить кулінарні конкурси для дітей з інвалідністю. Участь у заході взяло 12 дітей – це вихованці центру «Простір можливості» та діти Молодіжного навчального центру ім. Св. Івана Боско, які приїхали до Львова зі східних областей України, рятуючись від війни. Переможець кулінарного конкурсу отримає поїздку на 7 днів до столиці Хорватії – місто Загреб, а також поїздку до Риму.

Кулінарний захід Cupid’s Spoon – це гастро-конкурс для дітей з інвалідністю та дітей позбавлених батьківського піклування, започаткований в Хорватії в 2021 році. Представники Cupid’s Spoon мандрують європейськими містами на спеціальному гастро-траку та організовують кулінарні змагання.

Як наголошує Ведран Хабел, президент неурядової організації з Хорватії, яка організовує Cupid’s Spoon, важливо показати суспільству, який великий потенціал закладено у дітях з інвалідністю, бо саме в такий спосіб їх можна інтегрувати у життя.

«Батьки мають вірити у своїх дітей, наставники мають вірити у своїх дітей і діти мають повірити у себе, а відтак суспільство має побачити, який великий потенціал у цих дітях і повірити в них.

Ми дуже хотіли приїхати саме в Україну. Ми підтримуємо вашу боротьбу. Хорватія у свій час теж через це пройшла. Ми розуміємо, що і в час війни і тоді, коли вона закінчиться, потрібно не забувати дітей з інвалідністю і приділяти їм постійну увагу, дбати про їхній розвиток, залучати їх до цікавих проєктів, залучати їх до життя міста, країни», – пояснює Ведран Хабел.

Відтак участь у кулінарному конкурсі Cupid’s Spoon взяло 12 дітей – це вихованці центру «Простір можливості» та діти Молодіжного навчального центру ім. Св. Івана Боско. Кожна дитина самостійно приготувала страву та презентувала її Ведрану Хабелу. Усі учасники отримали сертифікати про участь у конкурсі і подарунки від відділу промоції ЛМР. А переможець поїде у Загреб, щоб взяти участь у фінальному змаганні.

«Ми у Львові докладаємо зусиль, щоб дбати про дітей з інвалідністю. Ми всі потребуємо різних заходів, різних розваг, цікавинок, веселого дозвілля і це нормально.

Кулінарний захід Cupid’s Spoon був організований для дітей із синдромом Дауна. Щоб вони навчилися готувати, полюбили кухню, повірили в себе. Нам у цьому допомогла посол Хорватії, яка порекомендувала організацію Cupid’s Spoon, що займається з такими дітками і вчать їх готувати. Причому у дуже цікавий, інтерактивний спосіб – приїздить спеціальний фургон, діти розважаються, готують, відчувають себе зірками на сцені, всі їм аплодують, радіють за них.

Організували цей захід на базі центру св. Івана Боско, бо отці селезіани активно працюють з дітьми.

Дякуємо усім, хто допоміг в організації події, і всім діткам-учасникам. Сподіваємося, що Cupid’s Spoon ще не раз приїде до Львова», – каже Тетяна Хабібірахманова, начальниця управління зовнішніх зв’язків і промоції ЛМР.

«Насправді у Львові створюють можливості для дітей з інвалідністю. Так цього року у Львові створено заклад «Простір можливостей». Наші вихованці стали учасниками кулінарного конкурсу Cupid’s Spoon. Адже ми навчаємо їх різних професій – це помічник кухаря, помічник пекаря, флорист.

Тому дуже гарно, що у світі теж є такі ініціативи, участь у яких беруть діти з інвалідністю, і ми можемо також долучатися до них і спільно проводити заходи», – відзначила Галина Амеліна-Царьова, керівник закладу «Простір можливостей».

Довідка: організатори кулінарного конкурсу Cupid’s Spoon у Львові управління зовнішніх зв’язків і промоції Львівської міської ради, посольство Хорватії в Україні, МНЦ св. І. Боско і Cupid’s Spoon».

Пресслужба ЛМР

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*