Наталія Королевська на сесії Генеральної Асамблеї ООН: В Україні кількість працевлаштованих людей з особливими потребами зросла майже у 1,5 рази

1 08 8 34516 1. особливими потребами, інвалідністю

В Україні створені умови, завдяки яким кількість людей з особливими потребами, які працюють, зросла майже у 1,5 раза – до 725 тисяч. Про це заявила Міністр соціальної політики Наталія Королевська, виступаючи на засіданні високого рівня 68-ї Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку з теми «Шлях вперед: порядок денний у галузі розвитку, що охоплює питання інвалідності, до 2015 року і на наступний період».

«В Україні створені умови, завдяки яким кількість людей з особливими потребами, які працюють, зросла майже у 1,5 раза – з 540 до 725 тисяч осіб. Сьогодні кожен другий інвалід працездатного віку працює», – сказала Наталія Королевська.

Окрім того, Міністр нагадала, що у 2012-2013 роках майже на 100% забезпечено потреби людей з інвалідністю у технічних засобах реабілітації.

За її словами, держава, за підтримки суспільства і технічної допомоги ряду міжнародних організацій, у тому числі ПРООН та МОП, здійснила фундаментальні реформи в цій сфері. І в останні роки це принесло результат.

«Було прийнято більше 20 законодавчих актів, які врегулювали питання соціального захисту інвалідів, їхню інтеграцію в освіту, професійне навчання, а також у відкритий ринок праці. Реалізовано 2 національні програми професійної та соціальної реабілітації людей з інвалідністю. Крім того, сьогодні кожна людина отримує індивідуальний підхід у працевлаштуванні. А роботодавці при працевлаштуванні людей з інвалідністю отримують пільги у сплаті єдиного соціального внеску», – наголосила Міністр.

Разом з тим вона зазначила, що у вирішенні питань, пов’язаних зі створенням умов для гідного життя людей з інвалідністю, величезну роль відіграє міжнародне співробітництво, обмін досвідом і взаємна допомога. «Україна готова брати найактивнішу участь в цих процесах», – підсумувала Наталія Королевська.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*