У Києві відкрили виставку картин, мальованих ногами

У Києві відкрили виставку картин, мальованих ногами. дівчинки

У Києві відкрили виставку картин, мальованих ногами. дівчинкиКартини, намальовані ногами. У Києві відкрилася виставка робіт 17-річної сумчанки, яка через важку форму ДЦП не може ходити, говорити і навіть ворушити руками.

Тримати пензель Дарії доводиться винятково пальцями ніг. Ними вона і створює на полотні свої мистецькі твори.

"Натхненна життям" – саме так називається виставка сімнадцятирічної дівчинки Дарії Безкостої, хворої на церебральний параліч важкої форми. На рахунку юної художниці – п’ять персональних виставок у Сумах і ось уже друга експозиція в столиці.

Картини, написані ногами – унікальні. Дарія працює гуашшю і олійними фарбами. Фахівці називають її майстром відчуттів наївного живопису.

Полотна яскраві та світлі, сповнені натхнення, любові до життя. На виставці представлено тридцять найкращих робіт, створення яких потребувало великої праці. На виконання одного портрета художниця витрачає півтора року. Мати дівчинки вважає, що Дарія досягла великого успіху в мистецтві. Вони тепер мають на меті бути знаними і в Європі.

Дарія – переможниця Всеукраїнського фестивалю творчості інвалідів "Неспокій серця". Вона отримала диплом на Всеукраїнській виставці-фестивалі "Обдаровані діти України". Утім головне досягнення дівчинки – врятоване життя. Даша виставляла свої картини на продаж і зібрані кошти переказала на лікування дворічного хлопчика Дениса. Операція пройшла успішно і своєчасно.

Нещодавно режисер Наталія Бабенко зняла про Дашу документальний фільм. Відзначає, що, на відміну від Заходу, в Україні таким людям неодмінно варто себе якимось чином виявляти, інакше для інших людей вони не існуватимуть.

"Я приїхала в сім'ю без сценарію, без нічого, і на чотири короткі дні стала частиною їхньої родини. Дівчинка знайшла в собі сили творити, незважаючи ні на що, завдяки своїй мамі", – розповіла режисер.

ТВі +ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*