30 незвичайних акторів: як працює інклюзивний театр у Дніпрі (ВІДЕО)

30 незвичайних акторів: як працює інклюзивний театр у Дніпрі (ВІДЕО). дніпро, актор, соціалізація, театр, інвалідність

У Дніпрі вже кілька років працює інклюзивний театр для дітей з інвалідністю, яким таким чином допомагають адаптуватися до активного соціального життя. Дітей вчать правильно рухатися, чітко промовляти репліки та вживатись у роль. Про це повідомляє “Дом“.

Один із юних акторів — Ігор — вчить роль гоголівського Вакули. “Ніч перед Різдвом” — його четверта вистава. Щоб запам’ятати слова та вдосконалити акторську майстерність, на сцену виходить двічі на тиждень.

“У мене нові емоції, у мене нові ролі. У мене багато ролей таких, яких у житті ніколи не було”, — розповів він.

В інклюзивному театрі займається понад 30 дітей. Вони навчаються співати, удосконалюють розмовну мову, працюють над пластикою тіла. А акторська гра допомагає дітям розвиватися емоційно. Це зауважують їхні батьки.

“Театральна студія — це частинка його цікавого життя. Сьогодні ми репетирували і вдвох отримали масу задоволення. Так, дещо не виходило, опрацьовували”, — розповів батько одного з акторів театру Сергій Ятченко.

Завдяки участі у театральних виставах діти соціалізуються. Це допоможе їм у майбутньому знайти собі заняття у житті. Вже за кілька місяців після початку занять діти стають впевненішими у собі, зазначають їхні батьки. Такий прогрес є результатом комплексного підходу, розповідає засновниця та режисерка інклюзивного театру Людмила Журавель.

“Тут ми займаємося артикуляційною гімнастикою, логопедичною, ми розвиваємо мову, ми займаємося правильною постановкою дихання, і це надає їм упевненості”, — пояснила вона.

Актори інклюзивного театру неодноразово були учасниками різних фестивалів. А тепер вони можуть додатково вивчати хореографію, музику, образотворче мистецтво.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*