Відкрити очі на проблеми незрячих

1 29 file1416053 3cfb3ee5 1. незрячих

У Луцьку відзначили 20-річчя Волинської обласної організації Українського товариства сліпих і 55-річчя Ліги сліпих…

У нашій області осередок незрячих уперше було створено у червні 1959 року в Луцьку. А згодом зареєстровано обласну організацію УТОС, метою діяльності якої є захист інвалідів зору, їх інтеграція в суспільство, трудова, медична і психологічна реабілітація. Сьогодні на обліку організації — майже дві тисячі членів, працює дев’ять територіальних осередків. Вона — одна з найкращих в Україні. І в цьому заслуга її керівника Юрія Симончука, зазначив на урочистостях перший заступник голови облради Олександр Пирожик.

Незрячі намагаються жити повноцінно, працювати, займатися спортом і творчістю. І в цьому їм сприяють реабілітаційний центр інвалідів зору, в якому діють різноманітні гуртки, курси. В області добре знають народну хорову капелу «Лісова пісня», гурти «Жавір» та «Надія», а також єдиний в Україні хор незрячих, який діє при храмі Всіх Святих землі Волинської. До речі, повідомив на урочистості секретар Волинської єпархії УПЦ протоієрей Миколай Бондарук, цей колектив нещодавно посів перше місце у Всеукраїнському фестивалі церковних хорів.

Успішне функціонування обласної організації УТОС було б неможливе без допомоги влади, церкви, меценатів, небайдужих волинян. Усім їм щиро дякував за розуміння і допомогу голова правління організації Юрій Симончук. Представники влади міста, області та Луцького району привітали присутніх зі святом і вручили активістам організації нагороди. А завершилися урочистості виступом творчих колективів і виконавців Луцького районного будинку культури.

Євгенія Сомова

“Волинь”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*