Чилійська архидієцезія створила підприємство для молоді із синдромом Дауна

1 06 6 oborudovanie dlya prachechnoy 2. дауна

«Промислова пральна 21» – це назва невеликого підприємства, яке організувала Архидієцезія Консепсьйону в Чилі для молоді, ураженої синдромом Дауна. Це перша та поки-що єдина ініціатива такого характеру в Південній Америці. Назва пральні вказує на призначення підприємства, адже синдром Дауна – це генетична аномалія, викликана відхиленнями у 21-й парі хромосом.

Десять молодих людей, віком від 21 до 30 років, після відповідного підготовчого періоду, розпочали позмінну працю в пральні, ставши основою виробничого ланцюга. Кожен з них отримує заробітну плату. Приладдя, натомість, було надане деякими місцевими підприємствами та спонсорами.

«Ми вчинили чудо, – пояснює архиєпископ Консепсьйону Фернандо Чомалі, – не лише тому, що пральна працює і функціонує добре, але, насамперед, тому, що вона чітко показує, що коли людям створити відповідні умови, ми стаємо свідками поступу». На думку ієрарха, головним завданням таких підприємств є показати, що коли існують праця, зусилля, посвята й витривалість, тоді суспільство розвивається.

У цьому контексті чилійський архиєпископ підкреслює, що «всі є відповідальними за будування кращого світу, викладаючись на всі 100 відсотків». Саме це завдання стоїться перед «Пральнею 21», адже, як зазначив Преосвященний Фернандо, коли проект занепаде, це свідчитиме про занепад самого ж суспільства. «Якщо байдужість буде більшою за всі наші зусилля, це означатиме, що суспільство обрало цілком інший шлях», – пояснив він.

Розташована поблизу парафіяльного комплексу «Пральня 21» оснащена чотирма промисловими пральними машинами і чотирма сушками з можливістю протягом дня випрати до 800 кілограмів білизни. Організатори намагаються залучити до співпраці готелі міста, які мають потребу в постійному пранні великої кількості постільної білизни, скатертин та рушників.

Радіо Ватикан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*