Парламентський комітет – проти скорочення заводів з виробництва протезів

1 12 3 1410363599-2726-sushkevich-invalidyi 2. сушкевич, інвалідів

1 12 3 1410363599-2726-sushkevich-invalidyi 1
Фото: УНІАН

Голова парламентського комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Сушкевич виступив з різкою критикою урядового рішення про злиття ряду підприємств, що виробляють протези.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Сушкевич заявив на прес-конференції.

Він зазначив, що згідно з урядовою постановою пропонується злиття низки протезних заводів в регіонах України.

“На сьогоднішній день постановою уряду та наказом міністра зливаються луганський та донецький заводи, тернопільський та львівський, планується приєднання хмельницького до вінницького, миколаївського до одеського, житомирського до київського”, – сказав Сушкевич.

При цьому він зауважив, що ті підприємства, які внаслідок злиття стануть просто цехами на сьогодні є більш рентабельними і успішними ніж ті, до яких їх приєднують.

Також він зазначив, що така ініціатива уряду не зекономить бюджетні кошти, а лише погіршить ситуацію з протезуванням інвалідів особливого сьогодні, коли внаслідок бойових дій на сході потреба в продукції протезних заводів значно зросла.

У свою чергу член комітету у справах інвалідів Едуард Леонов виступив з вимогою до Кабінету міністрів та президента України скасувати рішення про злиття підприємств, що забезпечують інвалідів протезами.

Як повідомляв УНІАН, 9 вересня Міністерство соціальної політики заявило, що розпочало процес реорганізації протезної галузі шляхом укрупнення підприємств та приєднання менш потужних до більш потужних з метою підвищення ефективності роботи галузі.

У Мінсоцполітики вважають, що це дасть змогу скоротити витрати на адміністративний апарат, модернізувати управління галуззю та покращити якість продукції.

Зокрема, Тернопільське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство приєднається до Львівського КЕПОП, Житомирське державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство та державне підприємство Київський завод „Імпульс” – до Київського КЕПОП, тощо.

«При цьому виробничий персонал скорочено не буде. Не зменшиться і мережа підприємств. Всі вони залишаться у державній власності», – запевнили у Мінсоцполітики.

Також реорганізація галузі передбачає ліквідацію промислового об’єднання «Укрпротез», яке не задіяне у виробничому процесі виготовлення технічних засобів реабілітації (ТЗР), а виступає лише посередником з повноваженнями адміністратора. Такі заходи, за даними Мінсоцполітики, сприятимуть зменшенню управлінських витрат на 10 млн. грн. на рік.

УНІАН-Здоров’я

Одна репліка к “Парламентський комітет – проти скорочення заводів з виробництва протезів”

  1. Juli :

    Так, звичайно,вже на сьогодні це зачепило багатьох працівників, йде так зване вивільнення, а де обіцяне протягом усіх виборчих кампаній створення робочих місць. Пропозиції на ринку праці здебільшого = 1000 грн місяць(робочий день 14 год., а все прирівюємо до Європи і до валюти іноземної, окрім з/п.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*