Україна отримала першу премію в області аутизму

1 24 4 70 1. аутизмом

Вперше українська активістка отримала світову премію за досягнення в сфері аутизму. Премія INAP в категорії «Community Mentor» (Наставник спільноти) була вручена Інні Сергієнко, Консулу «Аутизм-Європа» і засновнику Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» на щорічному фестивалі людей з аутизмом ANCA в Единбурзі (Шотландія).

В категорії «Community Mentor» (Наставник спільноти) номінуються ті, хто створює і реалізує для людей з аутизмом значущі проекти у своїй країні. Премія INAР унікальна тим, що її присвоює співтовариство людей з аутизмом. В журі виступають люди з аутизмом, які досягли значних успіхів у суспільстві. Вони оцінюють вклад номінанта в розвиток сфери і допомогу на рівні окремої сім’ї.

«Я дуже вдячна колегам, які номінували мене. Ця премія – визнання успіхів усієї України! Адже ще кілька років тому перед нашою країною стояла настільки масштабна задача щодо аутизму, що треба було гарненько подумати, з чого ж починати, – розповідає Інна Сергієнко. – На рівні держави практично нічого не було для людей, а особливо дітей, з аутизмом. Сьогодні пророблена колосальна робота, яка дозволяє нам рухатися далі до мети створення системної допомоги аутистам. Звичайні люди ще мало відчули результати цієї великої праці, але для окремих сімей з дітьми з аутизмом вже створені різні можливості, які дозволяють їм жити в суспільстві, а не за зачиненими дверима».

Участь представника України у фестивалі та отримання премії INAP відкриває країні доступ до передового досвіду інших країн у сфері аутизму, який був оцінений на найвищому рівні. Цей досвід дозволить українським активістам враховувати успіхи і помилки різних організацій у світі на шляху створення власної системи допомоги людям з аутизмом в Україні.

«Я буду намагатися наступного року показати світу українських людей з аутизмом, розповісти про їхні досягнення, познайомити їх з тими, хто, маючи синдром аутизму, зміг побудувати своє життя і добитися багато чого. А ми в свою чергу буде продовжувати навчати кадри, лобіювати освітні програми в університетах, вирішувати ключові питання на рівні держави», – підсумувала пані Сергієнко.

Премія INAP заснована ANCA World Autism Festival – організацією, яка створена аутистами для аутистів. Їх глобальне завдання – створити мережу людей з аутизмом, які підтримуватимуть, допомагатимуть одне одному і взаємодіятимуть між собою. Ця організація є лакмусовим папірцем діячів сфери по всьому світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*