Міжнародна конференція: «Набуття особистої мобільності особами з інвалідністю. Забезпечення візками»

1 17 6 1-DSC 0865 2. інвалідністю, інвалідів

1 17 6 1-DSC 0865 1Інвалідний візок належить до найбільш поширених допоміжних засобів, які забезпечують можливість особистого пересування у всьому світі.

Інвалідний візок, який відповідає фізичним потребам особи, її способу життя й умовам навколишнього середовища, є незамінним для людей, які стикаються з труднощами при ходьбі, та сприяє суттєвому покращенню стану здоров’я і підвищенню рівня їхнього соціального й економічного благополуччя.

Набуття особистої мобільності відкриває перед користувачем інвалідного візка нові можливості для навчання, трудової діяльності, участі в культурних заходах, а також полегшує доступ до послуг, зокрема в галузі охорони здоров’я.

Відповідно до стандартів Конвенції ООН про права людей з інвалідністю (ст. 20 «Індивідуальна мобільність») Україна, як держава-учасниця має вживати ефективних заходів для забезпечення індивідуальної мобільності осіб з інвалідністю з максимально можливим ступенем їхньої самостійності, зокрема шляхом полегшення доступу до якісних засобів, що полегшують мобільність; навчання осіб з інвалідністю та спеціалістів, що з ними працюють навичкам мобільності; спонукання підприємств, що займаються виробництвом засобів, які полегшують мобільність, до врахування всіх аспектів мобільності осіб з інвалідністю.

На виконання вищезазначених зобов’язань, які взяла на себе наша держава, Національна Асамблея інвалідів України (НАІУ) спільно з UCP Wheelsfor Humanity (США) за підтримки Агентства міжнародного розвитку Уряду США (USAID) провела 11 лютого поточного року Міжнародну конференцію: «Набуття особистої мобільності особами з інвалідністю. Забезпечення візками».

В конференції взяли участь: Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, виконуючий обов’язки Заступника голови місії Посольства США в Україні Джорж Кент, Перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Шевченко, менеджер програм в UCP Wheelsfor Humanity (США) Кейт Селенья, заступник директора Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусії та Молдові Енн Марі Ястішок, національний спеціаліст Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) Наталія Король, клінічний координатор в UCP Wheelsfor Humanity (США); Девід Е. Калвер, а також представники Департаменту соціального захисту інвалідів Мінсоцполітики, відділу медико-соціальної експертизи МОЗ України, Фонду соціального захисту інвалідів, директор Укр НДІ протезування; представники 18 державних та приватних підприємств-виробників візків, в т.ч. ті що мають сервісні центри; представники Департаментів соціального захисту населення із 16 областей України; представники громадських об’єднань користувачів візків з різних регіонів України.

Учасники мали можливість обговорити наступні теми: міжнародні стандарти забезпечення інвалідними візками; стимулювання діалогу між всіма учасниками процесу забезпечення візками, з метою вдосконалення політик і процедур, які забезпечать отримання інвалідних візків відповідної якості особам, які їх потребують. Огляд процесу забезпечення візками осіб з інвалідністю в Україні. Виконання восьми кроків, описаних у Рекомендаціях ВООЗ щодо забезпечення інвалідними візками з ручним керуванням в умовах обмеженості ресурсів; методика роботи з користувачами інвалідних візків для оцінки їхніх потреб щодо пересування та пошуку оптимальних варіантів задоволення цих потреб; пошук шляхів для здійснення простих модифікацій інвалідного візка, які гарантують його правильну підгонку для індивідуального користувача; проведення ремонту і технічного обслуговування інвалідного візка; організація навчання для користувачів задля допомоги їм максимально ефективно використовувати можливості свого візка.

Прес-служба НАІУ

ВГО «Національна Асамблея інвалідів України» +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*