Серед сотні інвалідів Майдану декілька досі борються за життя

1 23 8 383945790 2. майдану

1 23 8 383945790 1Понад 1000 поранених майданівців у базі волонтерів, майже 80 постраждалих в офіційних міністерських списках. Водночас волонтери уже нині виокремлюють нову сотню з Майдану, яку отримала Україна після розстрілу Небесної сотні, – сотню, яка залишилась інвалідами, повідомляє марафон ТСН.

Їх 102, досі чимало з урятованих тоді медиками поранених майданівців у тяжкому стані. Навіть за рік лікування є ті, хто кожного дня може стати новим Героєм Сотні Небесної.

Півсотні чоловіків – без одного ока. Четверо втратили кінцівки. Кілька десятків із тяжкими травмами живота, голови та отруєними легенями. До волонтерів, які здебільшого взяли на себе опіку пораненими майданівцями, лише за останні кілька місяців звернулися майже півсотні людей з уже новими скаргами.

“Дуже було багато закритих черепно-мозкових травм і десь починаючи з жовтня-листопада почали до нас звертатися люди про те, що стан їхній погіршується”, – каже керівниця волонтерської організації “Ініціатива Є” Оксана Сивак.

Упродовж року після розстрілу на Майдані від поранень у лікарнях померли ще 17 мітингувальників. Відрахунок Небесної сотні не зупинився. Але ті Герої Майдану, яким вдалося вижити, зізнаються – зі своїми болячками, переважно, вони залишаються сам на сам із родиною.

“На жаль, я думаю ближчим часом ми будемо чути, що помер той чи інший майданівець, який отримав ушкодження, тому що у нього розвинулися якісь ускладнення хвороби”, – впевнений співкерівник волонтерської організації “Ініціатива Є” Артем Миргородський.

Багато з тих, хто досі лікується, хотіли б 20 лютого бути на Майдані. Однак, отримані травми до центру Києва не пускають.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*