В Чугуєві презентовано результати проекту «Поліпшення медичних послуг для жінок з інвалідністю»

1 28 4 ddc8f487393779 1. інвалідності

Захід був організований з метою обговорення основних кроків профілактики проблеми жіночої інвалідності, яка займає все більше місця в українському суспільстві.

17 квітня 2015 року на базі Чугуївської міської ради та Чугуївської центральної районної лікарні ім. М.І. Кононенка відбулася робоча зустріч по презентації результатів проекту «Поліпшення медичних послуг для жінок з інвалідністю». У робочій зустрічі взяли участь: представник Бюро ВООЗ в Україні, експертний склад Чугуївської центральної районної лікарні ім. М.І. Кононенка, співробітники Чугуївської міської ради, представник міжнародної асоціації молодих науковців «Здоров’я та довкілля», регіональні та професійні представники медіа. Захід був організований з метою обговорення основних кроків профілактики проблеми жіночої інвалідності, яка займає все більше місця в українському суспільстві.

Спікерами заходу виступили Наталя Король, спеціаліст з питань неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні; Андрій Зінчук, асистент кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я Харківського національного медичного університету, координатор проекту «універсального дизайну» у м. Харкові; Марія Ємельяненко, кандидат м-ва, представник міжнародної асоціації молодих науковців «Здоров’я та довкілля». Співрозмовниками заходу виступили Людмила Макаренко, завідувач справами виконавчого комітету, та Олена Куриленко, керівник управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради, партнерами з’явилися В’ячеслав Грушка, головний лікар, та Ігор Терещенко, завідувач жіночою консультацією Чугуївської центральної районної лікарні ім. М.І. Кононенка.

Наталя Король наголосила, що придбання для жіночої консультації Чугуївської центральної районної лікарні ім. М.І. Кононенка гінекологічного крісла для спінальних жінок за донацією Бюро ВООЗ в Україні є унікальною подією, адже це стало можливим завдяки прифронтовому положенню міста і великій наявності у ньому пацієнток на візках.

Андрій Зінчук підкреслив, що конструкція цього крісла є дуже зручною не тільки для жінок на візках, але й для літніх та огрядних пацієнток. Координатор проекту поширив також серед присутніх «7 правил проекту «універсального дизайну».

В’ячеслав Грушка, головний лікар, та Ігор Терещенко, завідувач жіночою консультацією Чугуївської центральної районної лікарні ім. М.І. Кононенка разом з представниками Чугуївської міської ради Людмилою Макаренко (завідувач справами виконавчого комітету) та Оленою Куриленко (керівник управління соціального захисту населення) висловили глибоку подяку Бюро ВООЗ в Україні за дану донацію та наголосили на важливості подальшого співробітництва. Присутня на заході пацієнтка на візку Алла Чугай, член ГО «Чугуївське міське товариство інвалідів» щиро приєдналася до подяки лікарів та зауважила на психологічній та фізичній важливості для інвалідів бути повноцінною людиною.

Виступи спікерів викликали активне обговорення даної проблематики, учасники в свою чергу мали можливість з’ясувати всі питання, які їх зацікавили. На думку спікерів робочої зустрічі, представників міжнародних організацій, співробітників Чугуївської центральної районної лікарні ім. М.І. Кононенка, Чугуївської міської та представників преси, регулярне обговорення проблем жіночої інвалідності є необхідним для поліпшення здоров’я населення, адже у подальших планах Бюро ВООЗ в Україні – проведення навчальних семінарів для лікарів, що працюють на аналогічному обладнанні, які заплановані у Харкові та Києві вже у травні місяці поточного року.

Марія Ємельяненко

Портал “Громадський простір”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*