Питання вирішення проблем дітей з інвалідністю потребує першочергової уваги і має бути включене до програм розвитку і реформ – Микола Кулеба

1 30 5 32712 2. реабілітації, інвалідністю

1 30 5 32712 1В Адміністрації Президента України під головуванням Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби відбувся круглий стіл на тему “Захист прав дітей з особливими потребами”.

“Маємо обговорити основні проблеми, які виникають у напрямку роботи з дітьми з інвалідністю – яким чином розвивати державну політику у цьому напрямку, яка б дійсно допомогла, щоб кожна сім’я відчула, що в країні щось змінюється по відношенню до таких дітей”, – зазначив М.Кулеба на початку зустрічі.

Представники громадських організацій, батьки дітей з інвалідністю та провідні фахівці, які мають досвід роботи з такими дітьми, що взяли участь у роботі круглого столу, серед іншого акцентували увагу на необхідності розвитку інклюзивної освіти, надання якісної медичної допомоги дітям зі специфічними захворюваннями, порушували питання забезпечення дітей з онкозахворюваннями протезуванням, ліками для проведення лікування, реєстрації життєвонеобхідних медпрепаратів, надання паліативної допомоги, функціонування хоспісів.

Особливо наголошувалося на питанні адаптації дітей з інвалідністю у суспільстві – забезпеченні умов відвідування садочків, шкіл разом з іншими дітьми, забезпечення освітніх закладів відповідними спеціалістами. Також необхідно розробити програму з профорієнтації та у подальшому – забезпеченні дітей роботою, яка була б затребуваною на ринку праці, підкреслили присутні.

Уповноважений констатував, що в Україні збільшується кількість дітей з різними видами захворювань – щорічно на 0,5%. За даними на початок 2014 року їх кількість становила 168,3 тис. осіб, що становить 2% від усього дитячого населення країни.

Микола Кулеба зазначив, що переважна більшість дітей з інвалідністю проживає в сім’ях. Однак, зауважив він, поява у родині дитини з особливими потребами зазвичай спричиняє зміну її життєвого устрою. “За даними Державного інституту проблем молоді та сім’ї за 2006 рік 26% сімей постійно відчувають матеріальні труднощі; 67% – вказали на те, що потребують додаткових коштів на харчування, одяг, господарські потреби і ліки; 16% – на дозвілля; 14,3% – на оплату відвідування дитиною гуртків. 90% сімей вважають реабілітацію дитини своїм обов’язком, при чому активну роль беруть на себе 60% сімей. Водночас 62% сімей очікують допомоги від держави”, – констатував Уповноважений. Він зауважив, що характер проблем, з якими стикаються сім’ї, в яких є діти з інвалідністю з того часу практично не змінився.

Уповноважений нагадав, що відповідно до ратифікованих Україною Конвенції прав дитини та Конвенції прав людей з інвалідністю, наша держава має забезпечити рівні права та можливості, доступність всіх закладів і послуг тощо для таких людей. “Вони мають такі ж права на охорону здоров’я, соціальну допомогу, освіту, професійну підготовку і підтримку як усі інші діти і підлітки”, – наголосив він.

Проте, зауважив М.Кулеба, такі особливі діти та члени їх сімей стикаються з чисельними бар’єрами. Саме тому, наголосив Уповноважений, сьогодні необхідно надати проблемам людей з інвалідністю першочергової увагу в програмах розвитку і реформ. Він висловив переконання, що люди з інвалідністю та їх близькі мають брати безпосередню участь у розробці і впровадженні всіх необхідних змін, котрі в результаті мають забезпечити якісне життя для них.

У роботі круглого столу взяли участь представники Асоціації батьків дітей з аутизмом, Благодійних фондів та організацій “Діти Белла” (бульозний епідермоліз), “Краб” (онко, паліативна допомога), “Асоціація паліативної та хоспісної допомоги”, Всеукраїнської БО “Даун Синдром”, громадських організацій “Бачити серцем” (діти та підлітки з інвалідністю), “Відчуй” (порушення слуху), “Товариство особливих дітей “Ми разом”, Міжнародної ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім”, представники ініціативної групи батьків дітей з інвалідністю Дніпровського р-ну м.Києва, ВГО “Інститут реабілітації та соціальних технологій”, “Платформа оздоровлення суспільства”, гуманітарної місії “Loads of love”, Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району столиці.

За допомогою Skype зв’язку до круглого столу також приєднався директор Харківського будинку дитини №1, який спеціалізується на реабілітації та наданні допомоги дітям з інвалідністю та навчанні сімей, у яких вони виховуються Роман Марабян.

Прес-служба Президента України

Офiцiйне представництво Президента України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*