У Києві діти з інвалідністю представили свої картини

1 21 3 tim 4581 0 2. виставка

1 21 3 tim 4581 0 1«Україна – єдина» – виставка з такою назвою об’єднала творчі роботи вихованців київських шкіл-інтернатів для дітей з інвалідністю. Протягом минулого тижня насолодитися цими витворами мистецтва могли усі відвідувачі «Art Eco Café», що поблизу метро «Житомирська» у Києві. У закладі часто проводяться художні виставки, але благодійних заходів кафе досі не приймало, розповідає адміністратор закладу Алевтина Степура.

«Така виставка у нас проводиться вперше. Раніше у приміщенні нашого кафе виставляли свої роботи художники, які потім їх продавали. З пропозицією виставки «Україна – єдина» до нас звернувся благодійний фонд «Любов та надія». Наші керівники одразу «загорілися» цією ідеєю та дали згоду. Добру варто завжди знаходити місце, особливо в світлі останніх подій у країні», – говорить Алевтина Степура.

У виставці представили 13 робіт, які розмістили у двох залах закладу. Ці композиції діти виконували цілими класами і намагалися докласти максимум зусиль, щоб продемонструвати своє бачення України.

«Діти намагалися зобразити нашу державу неподільною і соборною. – розповідає пані Алевтина. – До прикладу, є роботи, де до України ніби нитками «пришитий» Крим. Школярі намагалися показати, що ми – один народ. Загалом роботи дуже різні. Особисто мені подобається композиція, яка виконана з різноманітних круп. Це карта України, де кожен окремий регіон позначений характерною йому культурою. Десь – це насіння соняшника, в іншому місці – пшениця тощо. Композиція покрита лаком і виглядає дуже естетично. На мою думку, це робота насправді технічно складна і від дітей вона вимагала багато зусиль».

Відвідувачі закладу цікавляться новою експозицією та навіть дякують власникам та персоналу за підтримку такої важливої справи, розповідає Алевтина Степура. «Відвідувачі цікавляться, запитують що це за акція. У нас при вході також стоїть контейнер у формі серця, у нього всі охочі можуть покласти пожертви для вихованців шкіл-інтернатів, зокрема і тих, чиї роботи ви сьогодні можете побачити. Від гостей чуємо лише позитивні відгуки про виставку. Люди часто кажуть, що це хороша справа і дякують. Але це не наша ідея, а фонду. Це їм треба дякувати».

У неділю у приміщенні «Art Eco Café» мав відбутися аукціон, на якому збиралися продати виставлені дитячі роботи, а виручені від продажу кошти відправити на допомогу школам-інтернатам Києва. Але аукціон провести не вдалося: «Прийшло дуже мало людей. – розповідає пані Алевтина. – Тому аукціон вирішили не проводити. Чомусь більшість запрошених виставку проігнорували. Дуже шкода, що так сталося. Поки виставка лишається у нас ще на тиждень. Потім вирішимо, що робити далі».

Олена Бережнюк

Фото Миколи Тимченка

«День» +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*