На Рівненщині стартував «Парафест» – перший фестиваль для інвалідів

1 10 1 IMG 3848 1 2. інвалідів

Об’єднати зусилля усіх громадських організацій інвалідів, а також тих, котрі опікуються цими людьми – основна мета першого соціально-культурного фестивалю «Парафест. Рівне – 2015».

Так, учасниками заходу, котрий відбувся у рівненському Палаці дітей та молоді, стали близько двох десятків об’єднань – комунальні, державні та інші підприємства, що пов’язані з проблемами соціалізації, адаптації, навчання та працевлаштування людей з інвалідністю.

«Ми розпочинаємо велику справу, – розповів ініціатор фестивалю, керівник рівненського товариства «Родина Кольпінга» Валерій Забродський. – Ми хочемо стимулювати роботу всередині самих організацій – відшукати активних людей, навчити писати проекти та контактувати з мас-медіа, а ще співпрацювати з міжнародною спільнотою. Ми допомагаємо цим людям зробити перші кроки. Маю надію, що надалі ці організації та просто окремі люди будуть самоорганізовуватись».

У рамках заходу відбулися презентації організацій та підприємств інвалідів, а також суспільних та творчих ініціатив людей з особливими потребами. Також для усіх присутніх працювали виставки творчих робіт людей з інвалідністю, майстер-класи, фотовиставка та розважальна програма для дітей. Також учасники фестивалю підготували насичену концертну програму.

За словами заступника голови Рівненської облдержадміністрації Олександра Савчука, в області діє декілька програм щодо підтримки діяльності громадських організацій інвалідів. Проте, на його переконання, суспільству не обов’язкового чекати, поки щось зробить влада. «Кожна установа чи організація може самостійно зробити пандус, позначки сходових клітин, чи встановити кнопку виклику. Такими простими діями і визначається ставлення до інвалідів. А чим краще відношення до людей з особливими потребами, тим вищий культурний рівень суспільства», – зазначив Олександр Савчук.

Фестиваль проходив на Рівненщині вперше, втім, аби сприяти соціальній адаптації людей з інвалідністю, його організатори сподіваються й надалі організовувати подібні заходи.

1 10 1 IMG 3848 1

1 10 1 IMG 3842 2

1 10 1 20150607 121506 3

Рівненська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*