У Трускавці створюється дейзі-бібліотека для незрячих

1 22 audiobooks. бібліотекар

Трускавецькі бібліотеки давно вийшли за рамки стереотипу, що це запилене сховище книг. Трускавчани вже неодноразово мали можливість чути і приймати участь у багатьох проектах та заходах, що організовуються бібліотекарями, як в самих приміщеннях, так і за межами бібліотек. І всі ці заходи завжди мають актуальну соціально-інформаційну спрямованість.

Як ми вже колись інформували, 29 січня 2015 р. в Трускавецькій центральній бібліотеці відбувся навчальний семінар в рамках міжнародного шведсько-українського проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору», який провела Оксана Потимко – виконавчий директор Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів» і є керівником даного проекту, Михайло Петрів – керівник ресурсного центру для допомоги незрячим дітям, Марта Сидоряк – консультант по ресурсним технологіям. Бібліотекарі пройшли навчання, тренінг та майстер-клас, як користуватися програмою та записувати тексти в форматі дейзі і взялися до роботи.

Тож за цей час надзвичайної клопіткої та напруженої роботи бібліотекарі Трускавця, в форматі дейзі, озвучили та записали 6 книг:

– Франц Кафка, «Перевтілення» – бібліотекар І категорії ЦБ Галина Грицило;

– Піно Пілігрімо, «300 оповідок для душі» – провідний бібліограф Ярослава Волчанська;

– О’Генрі, «Вождь червоношкірих» – завідувач відділу обслуговування ЦБ Діана Боднарчук;

– Мирослав Дочинець, «Руки і душа та інші невигадані жіночі історії» – провідний методист Ірина Вахнич;

– Бруно Ферреро, «Таємниця червоних рибок» – завідувач бібліотеки-філії №1 Наталія Марковецька;

– Ірен Роздобудько, «Арсен» – бібліотекар І категорії обслуговування юнацтва Наталія Іваночко;

Сьому книгу (Ніна Фіалко, «Ріка життя») бібліотекар ЦБ Цимбаляк Ірина ще записує.

В рамках цього некомерційного проекту, який покликаний змінити ставлення суспільства до незрячих людей, буде заснована перша в Україні дейзі-бібліотека, і бібліотекарі Трускавецької МЦБС зробили свій посильний вклад в цю благородну справу.

Віра Савка, директор Трускавецької МЦБС

«Трускавецький вісник»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*